Neviens no kuluāros nosauktajiem potenciālajiem veselības ministriem nepauž gatavību sākt darbu valdībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Trīs partiju politiskā apvienība "Attīstībai/Par!" arvien izmanto 48 stundu termiņu, lai formulētu savu nostāju saistībā ar premjera pieprasīto veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju. Politiskā spēka līderi gan vairāk sliecas saglabāt stabilitāti valdībā, vienlaikus sākot Viņķeles pēcteča meklējumus. Kandidāti tiek solīti šonedēļ. No kuluāros minētajiem potenciālajiem veselības ministriem neviens gan nepauž gatavību sākt darbu valdībā.

Neviens no kuluāros nosauktajiem potenciālajiem veselības ministriem nepauž gatavību sākt darbu valdībā
00:00 / 04:28
Lejuplādēt

Nu jau aizejošā veselības ministre, "Attīstībai/Par!" valdes locekle Viņķele otrdien sacīja, ka politiskajam spēkam ir jaudīgs kandidāts uz veselības ministra amatu. Kandidāta vārdu gan politiķe neatklāja, bet izteicās, ka tas turpinās iesākto darbu un kursu, pieņemot zinātnē balstītus lēmumus. Vēlāk gan sociālajā vietnē "Twitter" Viņķele neviennozīmīgi un bez plašākiem paskaidrojumiem izteicās par nepieciešamību pēc vēl kādas demisijas, tāpēc pašlaik nav zināma politiskā spēka kopīgā nostāja par palikšanu valdībā.

Viens no kuluāros minētajiem Viņķeles pēctečiem ir Saeimas deputāts un Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis.

"Mana paša sajūta ir, ka jāturpina šajā krīzes laikā koalīcijā rast kompromisus un jāturpina strādāt, jo diez vai būtu pareizi šajā mirklī radīt arī politisko krīzi valstī. Teikšu tā, ka par kandidātiem, saucot viņus uzvārdos, partijas valde nav vēl lēmusi.

Un es neesmu saņēmis kādu konkrētu piedāvājumu," sacīja Dūrītis. 

No "Attīstībai/Par!" politiķiem kā potenciālais ministrs izskan arī Saeimas deputāta Andra Skrides vārds, bet viņš solās palikt savā vietā.

Skride norādīja, ka kustībai "Par!" vajadzētu deleģēt cilvēku ministra amatam, jo arī Viņķele nāca no šīs partijas.

Turklāt Skride piebilda, ka daļēji ir aizņemts arī ārsta darbā reto slimību jomās, kur viņam aizvietotāja patlaban neesot. Un arī pašlaik politikā neiesaistīti mediķi dažādās vidēs tiek piesaukti kā iespējamie veselības ministri, taču viņi tādu iespēju noraida. Piemēram, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule palikšanu savā vietā skaidro ar to, ka vairāk nekā jebkad šajā krīzē ir vajadzīgs stabils un stiprs neatliekamās palīdzības dienests.

Pieminēto vidū arī ārsts reanimatologs un Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis.

"Es neesmu šādu domu pat apsvēris. Ko es gribu teikt, ka cilvēkam šajā amatā ir jābūt izcilam krīzes menedžerim. Šī brīža situācija nav vienkārša, šī brīža situācija ir ārkārtīgi sarežģīta, un priekšā stāv ārkārtīgi sarežģīti lēmumi. Ir ātri jāspēj orientēties esošajā situācijā, ir jāspēj pieņemt izšķirošu lēmumu, jo kļūdas šajā situācijā vairs nav pieļaujamas. Un kļūda šajā situācijā kādam var būt fatāla," sacīja Fūrmanis.

Tikmēr Latvijas Jauno ārstu asociācijas prezidents Artūrs Šilovs sagaida, ka – līdzīgi kā Viņķele – arī viņas pēctecis pandēmijas krīzes jautājumos ieklausīsies ekspertos. Pie uzlabojamām lietām viņš min vakcinācijas tempa palielināšanu, taču reizē piebilst, ka vēl nevar izdarīt secinājumus, vai līdz šim šajā lietā pieļautas kļūdas.

"Runāt par tiem pašiem aktuālākajiem jautājumiem, kas ir ļoti problemātiski, tai pašā laikā ļoti būtiski nozarei. Tā ir jaunā algu modeļa ieviešana, nepieciešamais finansējums šim modelim. Tā ir slimnīcu līmeņošana, īpaši reģionālo slimnīcu līmeņošana. Un šajos jautājumos turpināsim sadarboties, un krīzes brīži nav tie, kuros var pieņemt politiskus lēmumus. Un tā pieeja, kas bija ministrei, mums ļoti patika, un mēs to ļoti atbalstījām," stāstīja Šilovs.

Kuluāros kā iespējamais kandidāts uz veselības ministra amatu minēts arī "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts, bet viņš par to izteicies izvairīgi.

KONTEKSTS:

Ministru prezidents izteicis neuzticību veselības ministrei Viņķelei un atbilstoši Sadarbības līgumam ir aicinājis partiju apvienību "Attīstībai/Par!" virzīt jaunu veselības ministra amata kandidātu. Premjers uzsvēra, ka jau kopš otrā pandēmijas uzliesmojuma cīnāmies ar sekām tam, ka neesam rīkojušies ātri un apsteidzoši. Vispirms iztrūcis plāns Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā, pēc tam arī Covid-19 vakcinācijas plāns.

Ministre Viņķele akceptējusi demisijas pieprasījumu, bet to vērtēja kā Kariņa mēģinājumu pārvirzīt atbildību un atrast vainīgo pie paša ne īpaši koordinētās un gludās krīzes vadības. Aizejošā ministre norādīja, ka eksperti strādā ar lielāku slodzi nekā premjers. Vakcinācijas plāns vēl iepriekšējā dienā precizēts saskaņā ar  jaunāko informāciju par vakcīnu reģistrāciju.

Koalīcijas partneri jau pauduši atbalstu Kariņa rīcībai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti