Nevēloties vakcinēties, no darba Jēkabpilī varētu aiziet aptuveni 30 pedagogi

No 15. novembra darbu valsts un pašvaldību institūcijās drīkstēs turpināt tikai tie, kuriem būs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Prasība attiecas arī uz skolās strādājošajiem, un tas var radīt mācībspēku trūkumu. Situācija ir sarežģīta arī Jēkabpils izglītības iestādēs.

Jēkabpils 3. vidusskola ir viena no tām Jēkabpils izglītības iestādēm, kur ir visvairāk pedagogu bez Covid-19 sertifikātiem. Septiņi pedagogi nav vakcinējušies pret vīrusu. Ja viņi to neizdarīs līdz 15. novembrim, darba pienākumus pildīt viņi nedrīkstēs.

Domā par sevi, nevis bērniem

Jēkabpils 3. vidusskolas direktore Ligita Ašnevica pauž uzskatu, ka nevakcinējoties darbinieki ne tikai apgrūtinās skolas spēju nodrošināt kvalitatīvu mācību procesu, bet arī negatīvi ietekmēs skolēnus.

Latvijas Radio korespondente Sandra Paegļkalne par Jēkabpils pedagogu vakcināciju

“Man rodas dažreiz iespaids, ka mēs domājam nevis par bērniem, bet par sevi. Bet bērni ir radīti tam, lai viņi komunicētu savstarpēji. Viņiem gribas ballītes, viņiem gribas sportot, viņiem gribas dziedāt. Un to visu principā mēs, pieaugušie, ar savu rīcību viņiem esam lieguši.”

Jēkabpils novadā ir sešas izglītības iestādes, kur ir sasniegta simtprocentīga darbinieku vakcinācijas aptvere – tie ir pieci bērnudārzi un Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs. Savukārt citās novada skolās situācija ir saspringta, un šobrīd tiek lēsts, ka no darba Jēkabpilī varētu aiziet vairāk nekā 30 pedagogi.

Latviešu valodas un matemātikas skolotāju deficīts

“Vissmagākā ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, kur šobrīd nav 13 pedagoģiskie darbinieki vakcinējušies, tās ir apmēram 10 pedagoģiskās slodzes. Tur varētu būt zināmas problēmas viņus aizvietot,” stāsta Jēkabpils Izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis.

“Tāpat pieci pedagogi nav [vakcinējušies] Jēkabpils 2. vidusskolā, bet četriem no tiem ir mazas slodzes, tur lielu problēmu nebūs. Un Mākslas skolā Jēkabpilī vēl ir trīs pedagogi, kuri droši vien pārtrauks darba attiecības, un Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolā ir trīs pedagogi, kuri neturpinās darbu, ja būs obligātā prasība pēc sertifikāta.”

Mācību priekšmeti, kuros tiek paredzēts vislielākais skolotāju trūkums, ir matemātika un latviešu valoda, bet problēmas ar jaunu pedagogu atrašanu būs arī citos mācību priekšmetos. Lai situāciju risinātu, Jēkabpils novada pašvaldība veikusi pārrunas ar izglītības iestāžu vadītājiem.

Nevarēs sēdēt bezdarbniekos

“Šinīs dienās visiem iestāžu vadītājiem pateikts, ka viņiem ir jāpārrunā ar nevakcinētajiem, ka viņi pēc 15. novembra būs atstādināti no darba, viņi nesaņems algu, viņiem jādomā. Viņi nevarēs sēdēt bezdarbniekos, viņi vienkārši būs atstādināti no darba,” norāda Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks.

“Arī viņiem jāsludina vakances, uz šīm amata vietām jāsludina pieteikšanās. Līdz ar to varbūt kāda daļa tomēr pārdomās. Cerēsim, ka uz tām vakancēm kāds pieteiksies.”

Tie nevakcinētie pedagogi, kurus uzrunājām, no intervijas atteicās, bet Izglītības pārvaldē informē, ka daļa šo darbinieku ir pauduši vēlmi turpināt darbu un regulāri nodot Covid-19 testus. Šobrīd apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi pēc 15. novembra tādu iespēju neparedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt