Nestrādājošas kameras dēļ Saeima pārceļ jautājumu par Vāgnera zāles nodošanu biedrībai

Tehnisku ķibeļu dēļ jaunajā e-Saeimā parlamentam piektdien, 29. maijā, likumprojekta skatīšanu par Vāgnera zāles nodošanu Vāgnera biedrībai nācās pārcelt uz citu sēdi.

Par attiecīgo likumprojektu ziņotājs no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas ir deputāts Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība). Taču sēdes laikā atklājās, ka viņa videokamera nedarbojas, līdz ar to e-Saeimā nav iespējams viņu identificēt.

Savukārt atbildīgās komisijas vadītājs Arvils Ašeradevs (“Jaunā Vienotība”) Saeimas plenārsēdei nebija pieslēdzies.

Tāpēc Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) lēma pārtraukt likumprojekta skatīšanu piektdien un turpināt to skatīt kādā no nākamajām Saeimas sēdēm.

KONTEKSTS:

Jau vairākus gadus Rīgas Riharda Vāgnera biedrība ar dažādām zibakcijām pievērsusi sabiedrības uzmanību Vāgnera zāles pamestībai. 2017. gadā Māra Sirmā vadībā ikviens interesents Doma laukumā varēja dziedāt "Svētceļnieku kori" no Vāgnera operas “Tahneizers”, 2018. gadā Vāgneru stacijas tunelī dziedāja Egils Siliņš.

Vai Vāgnera zāle Rīgā tiks pie jauna saimnieka - par to turpināsies diskusijas Saeimā, kur tapis likumprojekts ar mērķi nodot šo ēku Rīgas Riharda Vāgnera biedrībai. Uzņēmēja Māra Gaiļa vadītā un vairāku redzamu kultūras personību atbalstītā biedrība jau vairākus gadus cīnās par zāles atjaunošanu un tagad apņēmusies to veikt pilnībā par pašu piesaistītu naudu, no valsts neprasot ne centa.

Biedrības piedāvājumu zāli atjaunot par saviem līdzekļiem un valstij to pakāpeniski atpirkt iepriekšējā valdība tomēr noraidīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti