Dienas ziņas

Sausuma dēļ apdraudēta mežu stādīšana

Dienas ziņas

Veselības aprūpes reformu pozitīvi vērtē 15% ārstu

Nespēj atrisināt aleju izciršanu ceļu būves laikā

Nespēj atrisināt aleju izciršanu - vieni uztraucas par kokiem, otri par drošību

Likumdevēji un divas ministrijas nespēj tikt skaidrībā par to, kā turpmāk regulēt vērtīgu koku izciršanu ceļu būvniecības vai aizaugumu tīrīšanas laikā. Patlaban tiek uzskatīts, ka, ja koki apdraud ceļu satiksmes drošību, var nozāģēt simtgadīgus ozolus vai liepu alejas.

Piemēram, Latvijas Televīzija ziņoja par

gadījumu Bukaišos janvārī, kur, likvidējot ceļa apaugumu, nocirta arī 80 gadus vecus ozolus.

Lai šādi gadījumi neatkārtotos, varētu izstrādāt vadlīnijas, kā izvērtēt, kurus kokus drīkst cirst un zāģēt un kā šos darbus saskaņot. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē otrdien, 5.jūnijā, sprieda par šo jautājumu.

Satiksmes ministrija pavēstīja, ka tās paspārnē strādājošā darba grupā nolēmusi - aleju aizsargāšanu nevar ietērpt likumam piemērotos teikumos, tādēļ vajadzētu izstrādāt vadlīnijas par to, kā sastrādāties ceļu speciālistiem un arboristiem. To, kurš izstrādās vadlīnijas, ministrija nav izlēmusi.

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta vadītājs Tālivaldis Vectirāns intervijā Latvijas Radio skaidroja, ka Satiksmes ministrijas pārstāvjiem ceļa gadījumā ir svarīga drošība, tādēļ viņiem ir  svarīgi, lai ceļš ir pēc iespējas pārredzamāks un tīrāks. Tādējādi viņi nevarot lemt par koku saglabāšanu.

Tāpat viedokļi par vadlīniju nepieciešamību ir dažādi - Saeimas komisijas Vides un klimata politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Askolds Kļaviņš (Zaļo un Zemnieku savienība)

norāda uz korupcijas riskiem vadlīniju gadījumā, kurām būtu tikai ieteicošs raksturs.

"Latvijas Valsts ceļu" pārstāve Anna Kononova Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" stāstīja, ka jau pašlaik tiek pieaicināti arboristi, ja ir veci koki.

Tomēr viņa uzskata, ka arī pašvaldībām, kuras izsniedz atļaujas koku zāģēšanai, iespējams, vajadzētu vairāk iedziļināties tajā, ko tās paraksta.

To pašu saka arī Vides Konsultatīvās padomes priekšsēdētāja vietniece Lelde Eņģele. "Pirmām kārtām es sagaidu, ka pašvaldības un pašvaldību lēmumi par koku ciršanu tiešām būs atbilstoši normatīviem un pieņemti, atbildīgi izvērtējot," skaidroja Eņģele. Viņa gan uzskata, ka arī sadarbošanās savā starpā visām pusēm nāktu tikai par labu situācijas risināšanai.

Deputāti sēdē vienojās vērsties pie valdības, lai tā nosaka, kam vadlīnijas jāizstrādā - Satiksmes ministrijai vai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Deputāti arī rosināja ieviest jaunu terminu - ainaviskie ceļi. Šādos ceļa posmos,piemēram, varētu ierobežot braukšanas ātrumu, saglabājot atsevišķas tuvāk brauktuvei esošas koku alejas, kas nav aizsargātas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti