Neskaidrība par 31 medikamentu – samazinās cenu vai pametīs kompensējamo zāļu sarakstu

31 medikamenta ražotāji vēl nav paziņojuši valstij, vai piemērosies jaunajam kompensējamo medikamentu zāļu cenu koridoram un samazinās cenas, vai arī gatavi pamest kompensējamo zāļu sarakstu.

Veselības norēķinu centrs nosūtījis vēstules tiem zāļu ražotājiem, kuri vēl nav paziņojuši, vai samazinās cenas. Pašlaik ir runa par 31 medikamentu. Ja to ražotāji jaunajiem noteikumiem nepiekritīs, attiecīgās zāles kā pārāk dārgas no kompensējamo medikamentu saraksta izsvītros.

“Mēneša laikā mēs sagaidām no viņiem atbildes reakciju, un tālāk jau par katru medikamentu tiks spriests, kāds ir to tālākais liktenis. Un normatīvais regulējums paredz, ka cenu neatbilstības gadījumā medikamentus var svītrot no zāļu saraksta. (..) Divi jau paši atsauca medikamentus. Ražotājs pats atsauca medikamentus no kompensējamo zāļu saraksta, acīmredzot nevarēdams nodrošināt šo cenu,” stāsta Nacionālā veselības dienesta Zāļu ārstnieciskās novērtēšanas nodaļas vadītāja Antra Fogele.

KONTEKSTS:

1.oktobrī stāsies spēkā jaunās zāļu cenu koridora prasības, ka maksimālā cena kompensējamo zāļu sarakstā esošām līdzvērtīgas efektivitātes zālēm nedrīkst būt lielāka par 100% virs lētāko zāļu cenas. Pacientiem tas ļaus ietaupīt uz līdzmaksājuma rēķina, jo valsts kompensē tikai zemāko jeb references cenas daļu. 

Kompensējamo zāļu sarakstā ir 116 medikamentu, kuru cena pārsniedz šo robežu. 83 no tiem ražotāji jau pauduši gatavību cenu samazināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti