Neseno bezdarbnieku vidū vairāk nekā 40% nav vakcinējušies pret Covid-19

Valsts noteiktā prasība vakcinēties pret Covid-19 veicinājusi daudzu nevakcinēto iedzīvotāju nonākšanu bezdarbnieku statusā. Pēdējo mēnešu laikā vairāk nekā 40% no tiem, kas ieguvuši bezdarbnieku statusu, nav vakcinējušies pret Covid-19.

No pagājušā gada 18. oktobra līdz šā gada 7. janvārim bezdarbnieka statusu ieguvuši mazliet vairāk nekā 24 000 cilvēku. No viņiem 43% jeb 10 303 cilvēki nebija vakcinēti.

Lielākais nevakcinētu bezdarbnieku īpatsvars minētajā laika posmā novērots nedēļā no 15. novembra līdz 21. novembrim. Jāatgādina, ka tieši 15. novembrī stājās spēkā prasība publiskā sektorā strādājošiem uzsākt vakcināciju pret Covid-19, bet no 15. decembra šī prasība tika attiecināta arī uz privātā sektorā strādājošiem, ja viņi strādā klātienē.

Vērtējot bezdarbnieku statistiku pa nozarēm, visvairāk šo statusu ieguva nodarbinātie tirdzniecībā, tai seko apstrādes rūpniecība. Mazāk nekā 1000 bezdarbnieku reģistrēts vairākās nozarēs, kuru skaitā ir izglītības nozare. No bezdarbnieka statusu ieguvušajiem izglītības nozarē nodarbinātajiem 39% bija vakcinēti pret Covid-19. Mazāk par 1000 bezdarbniekiem reģistrēti arī veselības un sociālās aprūpes jomā. No reģistrētajiem šīs nozares bezdarbniekiem 46 procenti bija vakcinēti pret Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt