4. studija

Dienvidu tilta defektus komentē tā apsaimniekotājs

4. studija

4. studija

Kāpēc 2014.gada beigās rekonstruētajā Jūrmalas gatvē gaidāma jauna, pamatīga ielas rekonstrukcija?

Nesen atjaunoto Jūrmalas gatvi atkal gaida remonti; plānots nocirst 100 kokus

Jūrmalas gatves ielas segums ilgu laiku bija sliktā stāvoklī, bet 2014.gada beigās īstenota vērienīga rekonstrukcija – pilnībā nomainīts ielas segums, izbūvētas ietves un pieturas. Taču nupat nolemts, ka Jūrmalas gatvē, kas ir pazīstama ar savām skaistajām koku alejām, jānocērt virkne koku, lai gatvi atkal remontētu.

Jūrmalas gatvē ir plānots nocirst teju 100 kokus, lai pārbūvētu sabiedriskā transporta pieturvietas. Iedzīvotājs Eduards Muižnieks gan norādīja, ka vēl 2014.gada beigās Jūrmalas gatve posmā no Kurzemes prospekta līdz Zolitūdes ielai piedzīvoja būtisku rekonstrukciju.

"Mēs esam saņēmuši neskaitāmi daudz vēstuļu no iedzīvotājiem, universitātes studentiem ar lūgumu izbūvēt kabatas pieturvietām, tātad, lai nebūtu tā, ka autobuss apstājas uz ielas," skaidroja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Uz norādi, ka jau pirms iepriekšējiem remontdarbiem jau varēja paredzēt, ka pieturvietu kabatu izveide atslogotu satiksmi Jūrmalas gatvē, Rīgas domes pārstāve norādīja - toreiz tikai atjaunots ielas segums, kas paredz tikai ielas seguma virskārtas nomaiņu.

"Ja mēs būtu plānojuši vēl kādus būvdarbus, piemēram, pieturvietas izbūvi, tur būtu nepieciešams tehniskais projekts, un tā vairs nebūtu seguma atjaunošana, bet gan ielas pārbūve. Lai pārbūvētu ielu vai izveidotu kabatas, ir nepieciešama dokumentācija, sākot no būvprojekta," skaidroja Dimante.

Viņa uzsver, ka iela esot bijusi pārāk sliktā stāvoklī, lai gaidītu visu nepieciešamo dokumentu saskaņošanu. Taču rezultātā tagad šis segums tiks remontēts no jauna. "Būs tā, ka ļoti minimāli, dažās vietās, kur mēs esam veikuši seguma nomaiņu, tādi minimāli būs labojumi, bet tie nebūs būtiski."

Tas, cik šie remontdarbi izmaksās, vēl nav zināms, jo pieturvietu pārbūve plānota vien 2018.gadā. Jūrmalas gatvē ir plānots labiekārtot 20 pieturvietas, no kurām 12 pieturas tikšot izveidotas speciālās kabatās.

"Ir jāsaprot, ka attīstās pilsētas infrastruktūra. Ir jāsaprot, ka mēs tomēr dzīvojam pilsētā, un ir jāsaprot, ka teritorijas tiesiskajam valdītājam ir tiesības savā teritorijā attīstīt ieceri, kas ir atļauta teritorijas plānojumā,” noteica Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Viņa gan norādīja, ka iepriekš plānoto 107 koku vietā paredzēts nocirst 99 kokus. Tas nozīmē, ka astoņi koki tiks saglabāti.

"Vienmēr pirms ciršanas atļaujas izsniegšanas tiek vērtēts, vai tiešām nav iespējams saglabāt vienu vai otru koku un vai nav iespējams koriģēt ieceri. Arī šajā gadījumā četras reizes lūdzām koriģēt ieceri, un šobrīd ir panākts kompromisa variants, ka ir atļauta 99 koku ciršana," sacīja Žūka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti