Nesavietojamu valsts reģistru dēļ ne visi var internetā samaksāt par tehnisko apskati

Dažādu un nesavietojamu valsts reģistru dēļ cilvēki, kuriem pienākas tā dēvētā ceļa nodokļa atlaides, nevar izmantot Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) piedāvāto iespēju samaksāt nodokli un par tehnisko apskati internetā un netērēt savu laiku garajās rindās, ziņoja LTV raidījums “4.studija”.

Raidījuma skatītāja Kristīne, kurai kā 2.grupas invalīdei pienākas 100% atlaide auto ekspluatācijas nodoklim, vēlējas to samaksāt CSDD mājaslapā un “mēģināju atrast kādu lauciņu, kādu ailīti varbūt, [..] bet nē, tikai par pilnu summu piedāvā”.

Tad Kristīne zvanījusi uz CSDD, kur viņai paskaidrojuši, ka visi, kam pienākas atlaide, par pakalpojumu varot samaksāt tikai klātienē.  

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa raidījumam pastāstīja, ka direkcija strādā pie tā, lai visi cilvēki, arī tie, kam pienākas atlaides, varētu saņemt e-pakalpojumus.  

“Bet problēma ir tāda, ka ne visi valsts reģistri ir savietojami un ne visos valsts reģistros ir droša un pārbaudīta informācija. [..] Tieši tāpēc, lai nemaldinātu klientus un viņiem sniegtu kvalitatīvu pakalpojumu, mēs šo nodokļu atlaidi nevaram piedāvāt e-pakalpojumos, bet mums ir jāpārliecinās CSDD nodaļā,” atzina Bērziņa.

Lai gan CSDD sistēma maksājumiem internetā pagaidām vēl neļauj piemērot atlaidi, ir arī cits variants, kā atvieglot dzīvi. Piemēram, iespējams samaksāt visu summu un tad prasīt Valsts ieņēmumu dienesta sistēmā nodokļu atmaksu.

CSDD norāda, ka šobrīd strādā pie tā, lai atvieglotu pakalpojumu saņemšanu invalīdiem, taču, kad darbi tiks paveikti, vēl neesot zināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti