Dienas ziņas

Liela interese par uzņēmējdarbības attīstības projektiem laukos

Dienas ziņas

Saeima atceļ deputātu administratīvo imunitāti

Neretā algas pielikums nevis 200, bet 0,20 eiro

Neretā skolotāju algu reforma ieguvumus nedos

Ilgi gaidītais jaunais pedagogu atalgojuma modelis, kas mazo skolu skolotājiem solīja līdzvērtīgu atalgojumu ar pilsētas kolēģiem, Neretas novadā ieguvumus nedos. Aprēķināts, ka skolotāju algu pielikums būs nevis 200 eiro, bet gan 200 centi. Un arī tas tikai  pārejas periodā, kad tiek atļauts veidot apvienotās klases atsevišķiem mācību priekšmetiem. Pēc tam alga vēl varot sarukt.

Kad 2009. gadā slēdza Zalves pamatskolu, Sproģos vēl mācījās ap 70 audzēkņu, bet trešdien, 18.maijā, direktore gatavo eksāmenu komplektu vien diviem skolēniem, bet visā 1.-9. klašu posmā šeit mācās vien 30 bērni, un neviens nemaz necerēja, ka pedagogu algu reforma dos kādu labumu. "Nu, tik naivi gan mēs neesam. Mēs dzīvojam praktiski visu laiku ar tādu domu, ka kaut kad jau mums tas gals pienāks, jo bērnu šeit nav, jaunieši neatgriežas, ģimenes neveido," saka Sproģu pamatskolas direktore Santa Glazīrina.

Pēc jaunā pedagogu darba samaksas modeļa Sproģos būs tikai apmēram trīs pedagogu likmes. Iztrūkstošās nāksies dotēt pašvaldībai, tāpēc jau šobrīd tiek spriests par reorganizāciju.

Mazzalves pamatskolā eksāmenam gatavojas astoņi skolēni, un arī visā skolā bērnu skaits ir tuvu pie 70. Skola saviem spēkiem iekārtojusi arī mūsdienu prasībām atbilstošas mācību klases, bet - centies, kā gribi - alga lielāka nebūs. "Runājot par atalgojumu es vienmēr esmu teikusi, ka tas varētu būt diferencēts pilsētu un lauku skolām par burtnīcu labošanu. Tas varētu būt atšķirīgs konsultācijās, jo pilsētā ir vairāk bērnu, bet arī es šeit stāvu šīs pašas 40 minūtes un mācu ne sliktāk kā pilsētas skolas," pauž ķīmijas, bioloģijas, fizikas un krievu valodas skolotāja Anna Grenciņa-Grencione.

Skolas direktors, kas vienlaikus ir arī atbrīvotais Neretas novada domes priekšsēdētāja vietnieks, nosmej, ka Neretas novadā pedagogi saņems nevis 200 eiro, bet gan 200 centu algas pielikumu, neraugoties uz to, ka Neretas novadā zemā iedzīvotāju blīvuma dēļ uz vienu skolotāju noteikti tikai 9,5 skolēni. "Bet tas arī ir tikai uz pārejas periodu. Pēc pārejas perioda, kad tiek noņemti daži koeficenti un tiek liegtas apvienotās klases 7.-9.klašu posmā, tad varētu būt tā, ka darba algas kopējais fonds samazinās un arī skolotāju atalgojums," norāda Neretas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Miezītis.

Aprēķināts, ka valsts mērķdotācija Neretas novadā pēc jaunā pedagogu algu aprēķina modeļa samazināsies par apmēram 2000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt