Neraugoties uz bīstamību, Amatā ierodas desmitiem laivotāju

Neskatoties uz brīdinājumiem, ka Amatā augstā ūdens līmeņa dēļ laivot ir bīstami, Melturos pie upes pulcējas desmitiem laivotāju, vēsta aculiecinieki.

Daudzi jau devušies upē, daļa vēl tikai gatavojas.

Amatā ūdens līmenis patlaban saglabājas augstāks nekā iepriekšējo gadu palos, un upe šajās brīvdienās ir bīstama laivošana, norāda hidrologi un laivošanas profesionāļi, tajā skaitā Latvijas Kanu airēšanas biedrība.

Pēdējās diennaktīs ūdens līmenis Amatā pie Melturiem brīžiem pārsniedzis divu metru atzīmi, sestdien plkst.7 tas bija pazeminājies līdz 1,95 metriem. 2010.gadā, kad maksimālais ūdens līmenis bija zemāks - 1,93 metri, - Amatā notika vairāki negadījumi, spēcīgajā straumē apgāžoties laivām un cilvēkiem pakļūstot zem ūdens.

Amata palu laikā ir piemērota tikai pieredzējušiem laivotājiem. Ja Amatā ūdens līmenis ceļas virs 170 centimetriem, tad upe kļūst bīstama, bet, ja līmenis ir virs 1,90 centimetriem, tad pa to neiesaka braukt.

Pirms 3 gadiem, kad ūdens līmenis bija zemāks, Amatā notika vairāki negadījumi, kad laivas apgāzās un cilvēki tika parauti zem ūdens. Savulaik par laivošanas instruktoru amatā strādājis Kristaps Lapiņš, viņš iesaka nogaidīt, kamēr ūdens līmenis kritīsies:

„Tā ir milzīga straume, kas var apgāzt laivu, aizraut cilvēkus kaut kur, paraut zem zariem vai piespiest pie klintīm. Ūdens ir ļoti auksts un, ja nav atbilstoši ekipējums: hidrotērpi un glābšanas vestes, tas var beigties skumji.

Šādā augstā ūdens līmenī ir milzīga straume, kas iet pāri visiem šķēršļiem. Tas ir piedzīvojums. Bet, manuprāt, interesantāk pa Amatu ir laivot, kad līmenis ir zemāks un ir šķēršļi, akmeņi, viļņi. Pie zemāka līmeņa tas ir krietni interesantāk. Cilvēkiem pavasaris un Amata ir Latvijas piedzīvojumu klasika”.


Šogad ir 50 sezona, kopš Amatā notiek pirmās ūdestūrisma sacensības un šogad sacensības notiks 11 un 12 maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti