Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

Strauji aug interese par bioloģisko saimniekošanu; nākamgad pietrūks atbalsta

Ārpus Rīgas

Krāslavā pašvaldība būvē tenisa kortu

Neraugoties uz administratīvo lietvedību, Salacgrīvā turpinās darbi dabas liegumā

Neraugoties uz administratīvo lietvedību, Salacgrīvā turpinās darbi dabas liegumā

Ažiotāžu ir radījusi Salacgrīvas novada  pašvaldības rīcība, sakārtojot šī gada janvārī vētras izpostīto piejūras ceļa posmu Lielurgas-Oltūži. Tas notiek Rīgas jūras līča piekrastes krasta kāpu aizsargjoslā dabas liegumā „Vidzemes akmeņainā jūrmala”.

Valmieras reģionālā vides pārvalde apsekojusi šo vietu un uzsākusi administratīvo pārkāpumu lietu. Pārvaldes priekšnieka vietniece Līga Zvirbule skaidro, ka pirms šādu darbu uzsākšanas bija jāveic ietekmes uz vidi novērtējums un pārvaldē jāsaņem tehniskie noteikumi.

Valmieras reģionālā vides pārvalde ir pieprasījusi no pašvaldības  paskaidrojumu par savu darbošanos dabas liegumā, kas jāsniedz līdz 21. septembrim. Neko vairāk pārvaldes darbiniece trešdien, 14.septembrī komentēt nevēlējās: ne to, vai vajadzēs vēl veikt ietekmes uz vidi novērtējumu, ne to, kāds varētu būt administratīvais sods par pašvaldības darbību dabas liegumā.

Tajā pašā laikā pašvaldība vētras izpostītā ceļa posma sakārtošanu turpina.

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs uzskata, ka uzsāktais darbs ir jāpabeidz, lai nezaudētu jau šajā objektā iztērētos līdzekļus, kā arī tāpēc, ka var sekot vēl kāda vētra.

Ceļa posma atjaunošanas darbu likumību topošajā paskaidrojuma rakstā vides pārvaldei pašvaldība gatavojas pamatot ar autoceļu un ielu būvnoteikumiem, kurā vienā no punktiem teikts, ka būvniecības ieceres dokumenti nav nepieciešami, veicot avāriju novēršanas vai to seku likvidēšanas darbus objektā, kuram ir noteikta ekspluatācijas vai drošības aizsargjosla.

Pašvaldības vēstules projektā tiek uzsvērts, ka dome veic avārijas stāvoklī esoša ceļa posma ārkārtas uzturēšanu, nevis ceļa atjaunošanu būvniecības normatīvo aktu izpratnē. Tādēļ, pēc pašvaldības speciālistu domām, šajā gadījumā nav nepieciešams ietekmes uz vidi novērtējums. Pašvaldības vadītājs gan spriež, ka iespējams dabas sargi, lai pierādītu savu taisnību, izmantos citu likumpantu. – Diskutēsim. Administratīvais sods mani nebaida, ja pierādīs, ka esam vainīgi, - teica pašvaldības vadītājs.

Šī ceļa malā dzīvo ekspremjera Emša ģimene, kas pieprasījusi ceļa atjaunošanu.

Šonedēļ laikraksts ”Auseklis” saņēma pussimts cilvēku parakstītu vēstuli, kurā izteikts atbalsts pašvaldības rīcībai. Viņuprāt, pašvaldība tikai veic savu funkciju, remontējot avārijas stāvoklī esošo ceļa posmu.

Šo „Via Baltikai” paralēlo ceļu piekrastē izmanto gan gājēji, gan braucēji, tas ir iekļauts starptautiskajā „Eiro Velo” 13. maršrutā. Savulaik tas bija izbraucams līdz pat Tūjai.

Patlaban tajā ir vēl divi pārrāvumi, jo privātīpašnieku iebildumu dēļ nav iespējams atjaunot kādu tiltu, kā arī vēl vienu ceļa posmu. Vēstulē norādīts, ka šīs lietas pašvaldībai vēl ir jāatrisina, jo negods, ka, piemēram, velobraucējiem jānes savi braucami pār muguru, lai apietu jaunbagātnieku villas un tauvas joslā pretlikumīgi iežogotos zemes īpašumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt