NEPLP tiesā atkārtoti zaudē «Aizliegtajam paņēmienam» par piemēroto sodu Covid-19 vakcīnu efektivitātes raidījumam

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 20. jūnijā atkārtoti lēmusi par labu Latvijas Televīzijai (LTV), izskatot tās sūdzību par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) uzlikto administratīvo naudas sodu 4000 eiro apmērā par raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" sižetu, apstiprināja tiesā.

Tiesa lēma atcelt NEPLP pērnā gada 17. jūnija lēmumu un izbeigt administratīvā pārkāpuma lietu.

Spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā desmit darba dienu laikā no tā paziņošanas.

KONTEKSTS:

Pērn NEPLP lēma piemērot 4000 eiro sodu LTV raidījumam "Aizliegtais paņēmiens" par 29. martā pausto informāciju saistībā ar vakcīnu pret Covid-19 efektivitāti.

LTV sodu pārsūdzēja. Pirmās instances tiesa lēma prasību noraidīt, tikmēr apelācijas tiesa lēma nosūtīt lietu atkārtotai izskatīšanai pirmās instances tiesai.

Galvenais iemesls esot bijis tāds, ka pirmās instances tiesas tiesneses spriedums nebija pietiekami motivēts, konstatēts, ka tas nav veidots atbilstoši likuma prasībām un tādēļ ir atceļams. Apjomīgā sprieduma motīvu daļa pamatā veidota no citātiem ar atsaucēm uz judikatūru, taču tajā pietrūcis lietā konstatēto faktu vērtējuma. Uz to bija norādīts arī apelācijas sūdzībā.

"Aizliegtā paņēmiena" eksperimentā pārbaudīja antivielas pēc "Pfizer" otrās vakcīnas un "AstraZeneca" pirmās vakcīnas. "Gulbja laboratorijas" pārbaudē tika secināts, ka pēc "AstraZeneca" vakcīnas antivielu ir mazāk.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska norādīja, ka antivielu veidošanās mērījumi pēc vakcinācijas pret Covid-19 nesniedz pietiekamus secinājumus par vakcīnas efektivitāti – vai antivielu daudzums ir pietiekams, vai arī ne. Tādējādi "Aizliegtā paņēmiena" eksperiments vienkārši samulsināja cilvēku prātus. Vienlaikus Zavadska pret žurnālistiem vērsties neplāno.

LTV neuzskata, ka raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" paustā informācija par vakcīnas "AstraZeneca" efektivitāti būtu atsaucama, kā arī medijs nesodīs raidījuma komandu jebkādā veidā. Attiecīgi mediju uzraugi sodīja LTV, kas to lēmumu pārsūdzēja tiesā, un tiesa sodu atcēla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt