NEPLP sūdzas britu regulatoram par «NTV Mir» raidījumu, kurā Mūrniece nodēvēta par neonacisti

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērsusies Lielbritānijas televīzijas un radio regulatoru “Ofcom” par Latvijā retranslētā, bet Lielbritānijas jurisdikcijā esošā televīzijas kanāla “NTV Mir” pārraidi, kurā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) tika nodēvēta par neonacisti.

NEPLP Monitoringa centrs konstatējis, ka šā gada 20.aprīlī pārraidītajā programmā “Mesto vstreči”, kas ir redzama Latvijas skatītājiem, notikusi diskusija par iespējamo nacisma atdzimšanu Eiropā. Diskusija papildina TV sižeti, vienā no tiem Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tiek nodēvēta par neonacisti, kura esot slavena ar saviem ultra labējiem uzskatiem un negatīvu attieksmi pret Krieviju.

Kā norāda NEPLP, sižetā esot apgalvots, ka Saeimas priekšsēdētāja piedalījusies nacistu leģionāru maršā šā gada 16.martā un nolikusi ziedus pie nacistu kapu vietā. Saskaņā ar Lsm.lv arhīva informāciju, Mūrniece gan 16.marta leģionāru piemiņas gājienā nebija manīta, toties piedalījusies kritušo karavīru piemiņas pasākumā Lestenē.

Monitoringa centrs konstatē, ka minētais sižets ir neobjektīvs un tendenciozs, tajā demonstrētie video kadri ir apzināti samontēti un neatbilst aizkadrā teiktajam. Piemēram, apgalvojums par Mūrnieces dalību šā gada 16.marta nacistu leģionāru maršā un ziedu nolikšanā tiek ilustrēts ar kadriem, kas patiesībā filmēti Kijevā 2015.gada 13.februārī, kur Saeimas spīkere kopā ar citiem oficiālās delegācijas pārstāvjiem nolika ziedus Maidana laukumā.

Monitoringa centra ieskatā elektronisko plašsaziņas līdzekļu raidījumos nav pieļaujams faktu negodīgs atspoguļojums, nolūkā radīt tendenciozu priekšstatu par raidījumā apskatīto tematiku. “NTV Mir” sižetā esot pārkāpts Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, kā arī Lielbritānijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu regulatora apstiprinātajā pārraidīšanas kodeksā noteiktais, ka “viedokļu un fakti nedrīkst būt sagrozīti jeb maldinoši (..)”.

Iepriekš aprīlī NEPLP nolēma aizliegt retranslēt un izplatīt TV programmu “Rossija RTR” Latvijas teritorijā sešus mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas. Tas tika darīts, jo TV programmā tik konstatēta naida runa un kara kurināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti