Panorāma

Ukraiņu valodu Ukrainā nosaka par obligātu

Panorāma

Panorāma

LTV turpmāk vadīs viens cilvēks

NEPLP samazina LTV valdes locekļu skaitu – mediju vadīs viens cilvēks

Pēc neveiksmīgā konkursa uz diviem Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi mainīt LTV statūtus, trīs valdes locekļu vietā paredzot vienu.

Kā liecina NEPLP lēmums, padome ceturtdien, 25.aprīlī, apstiprināja LTV statūtus jaunā redakcijā, nosakot, ka LTV valdē ir tikai viens loceklis. Līdz šim LTV bija noteiktas trīs valdes locekļu amata vietas.

Saskaņā ar jaunajiem statūtiem LTV valdes locekli ieceļ uz pieciem gadiem.

Kopš 2016. gada LTV valdē ir Ivars Priede, kurš ir atbildīgs par finanšu vadības jautājumiem. Tāpat šogad janvārī valdē par pagaidu locekli tika iecelta Vikija Valdmane-Rozenberga.

Līdz ar NEPLP lēmumu Valdmane-Rozenberga tiek atcelta no LTV pagaidu valdes locekļa amata. Ar amata pildīšanu saistītās lietas un dokumentus viņai ir jānodod Priedem.

Padomē uzsver, ka līdzīga situācija, kad sabiedriskais medijs paliek viena cilvēka vadībā, jau reiz bijusi arī Latvijas Radio, un Priedem līdzīgi kā toreizējai radio vadītājai Sigitai Roķei būs iespēja sev palīgos izraudzīties prokūristus.

Cik un kādus, tas ir pilnībā viņa ziņā, tomēr padome esot rekomendējusi prokūristus meklēt televīzijas iekšienē.

Lēmumu nerīkot atkārtotu konkursu padome pieņēmusi, jo neesot skaidrs, cik plašas būs sabiedrisko mediju valdes pēc jaunā likuma pieņemšanas.    

“Ja izmaiņas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā tiks veiktas steidzamības kārtā, neizslēdzam iespēju, ka NEPLP sludinās jaunu konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem,” paziņojumā medijiem skaidroja NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete.

“Būtiska nozīme šī lēmuma pieņemšanā bija arī faktam, ka izstrādes procesā ir jaunais Sabiedrisko mediju likums,” uzsvēra NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

Dace Ķezbere: Par turpmāko LTV valdes darbu Kristaps Feldmanis

  Ķezbere skaidroja, ka šobrīd konkursu nerīkos, “jo mēs nezinām tālāk, kas notiks ar izmaiņām elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kā arī nezinām, kā tālāk, cik ātri un raiti tiks veidots sabiedrisko mediju likums. Ceram, ka tas notiks, ātri un tad arī būs skaidrība par tālāko.

  Turpmāk, kamēr ir viens valdes loceklis, mēs lūdzām – darījumi un līgumi, kas tiek slēgti ar aptuveno summu 150 000, tomēr jāsaskaņo padomē, lai novērstu kādus finanšu riskus,” informēja Ķezbere.

  “Ir bijis laiks, kad LTV ir bijis tikai viens ģenerāldirektors, tā kā tas nav nekas jauns,” norādīja Ķezbere.

  “To grūti nosaukt par prieku un gandarījumu, manuprāt, tik lielā uzņēmumā kā LTV ir jābūt plašākam valdes sastāvam,” par savām emocijām pēc NEPLP lēmuma sacīja Priede.

  Priede primāri nolēmis meklēt palīgu satura attīstības jautājumos.

  Viņš atklāja, ka jau “ir bijušas sarunas, bet es labprāt viņas paturētu līdz brīdim, kamēr ir rezultāti”.

  Vai ar vienu prokūristu būs gana, Priede vēl nav izlēmis.  

  KONTEKSTS:

  2018.gada decembra beigās NEPLP no amatiem atcēla LTV vadītāju Ivaru Belti un valdes locekli Sergeju Ņesterovu. Uz abiem amatiem tika organizēts atklāts konkurss un LTV darbiniekiem bijusi iespēja iztaujāt kandidātus.

  Taču tika asi kritizēti gan konkursa nosacījumi, gan NEPLP gala izvēle, lemjot LTV vadību uzticēt Eināram Gielam un Evai Juhņēvičai, kuri, pat nestājoties amatos, atkāpās

  Pārbaudi par NEPLP rīkotā LTV valdes amatu konkursa rezultātu atbilstību likuma prasībām sākusi prokuratūra. Uzmanību NEPLP lēmumiem pievērsušas arī politiskās partijas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti