NEPLP rosina Latgalē veidot LTV un LR multimediju studiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kā vienu no jaunajām politikas iniciatīvām valdībā iesniegusi ieceri par Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzija (LTV) apvienotas reģionālās multimediju studijas izveidi, informēja padomē.

Otrdien NEPLP apstiprināja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālajā stratēģijā 2012.-2017.gadam, par vienu no prioritātēm nosakot nepieciešamību nodrošināt sabiedrisko pasūtījumu raidījumus latgaliešu valodā, kā arī īstenot NEPLP Latgales elektronisko mediju programmu.

NEPLP norāda, ka viens no būtiskiem priekšnosacījumiem šī mērķa izpildei ir Latvijas Radio un Latvijas Televīzija apvienotas reģionālās multimediju studijas izveide un darbības nodrošināšana Latgalē.

Šādas studijas izveidi NEPLP ir iesniegusi valdībā kā vienu no pasākumiem jauno politikas iniciatīvu sarakstā.

„Šāda iniciatīva tiek virzīta ar mērķi veicināt reģionālā satura veidošanu un reģionālo programmu attīstību latgaliešu valodā. Šī ir bijusi un būs viena no NEPLP darbības prioritātēm, kas izpaužas gan kā satura veicināšanas pasākumi sabiedriskā pasūtījuma ietvaros, gan šobrīd – kā mērķtiecīgs darbs pie radio un TV studijas tapšanas Latgalē. Ja mūsu iniciatīva valdībā tiks atbalstīta, studija varēs sākt darbu jau no nākamā gada sākuma,” norāda NEPLP loceklis Dainis Mjartāns.

Iecerēts, ka apvienotā Latgales studija būs kā atbalsta punkts reģionāla satura tapšanai un izplatīšanai gan radio un TV, gan arī internetā. Turklāt īpaša uzmanība tikšot veltīta tai auditorijas daļai, kas atrodas Krievijas informatīvās telpas ietekmē.

Papildus tam NEPLP lūdz turpināt valdības atbalstu sabiedriskā pasūtījuma piešķiršanai reģionālajiem un vietējiem elektroniskajiem medijiem un producentu grupām Latgales reģionā (konkursa kārtībā), kas veido saturu latgaliešu valodā radio un televīzijā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti