Labrīt

Agnese Zarāne debijas romānā pievēršas jauniešu problēmām

Labrīt

Dailes teātrī pirmizrāde iestudējumam "Kareņins"

Dace Ķezbere: Politiķu jaukšanās neatkarīgas iestādes darbā ir nedemokrātiska rīcība

NEPLP priekšsēdētāja: Politiķu reakcija uz LTV konkursa rezultātiem ir pārsteidzīga

Jaunās Konservatīvās partijas un "Jaunās Vienotības" reakcija saistībā ar ceturtdien, 29. martā, izraudzītajiem Latvijas Televīzijas valdes locekļiem ir pārsteidzīga, intervijā Latvijas Radio sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

"Jebkura politiķu jaukšanās nav atbilstoša demokrātiskas valsts un tiesiskuma izpratnei. Varbūt politiķiem bija maz informācijas... mēs negribētu piekrist šādam vērtējumam. Tomēr esam gatavi skaidrot situāciju," teica Ķezbere. Viņa norādīja, ka pagaidām nevēlas apgalvot, ka notikušais ir politiskā spiediena mēģinājums, taču nevar apšaubīt, ka tā bijusi iejaukšanās padomes darbā.

Ķezbere stāstīja, ka valdes locekļu konkursā piedalījās arī trīs eksperti ar padomdevēju tiesībām. Tāpat ir bijusi tikšanās ar Latvijas Televīzijas darbiniekiem un sniegtas atbildes uz viņus interesējošiem jautājumiem. "Neviens nejaucās [konkursā]. Arī informācija par pretendentiem nenoplūda. Ceru, ka politiķi ies tiesiskuma ceļu," uzsvēra Ķezbere.

KONTEKSTS:

Jaunā konservatīvā partija (JKP) Saeimas Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursa rezultātus, un aicinās izvērtēt Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus, medijiem paziņoja JKP. Kritiskus vārdus par konkursu izteikusi arī "Jaunā Vienotība".

JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns paziņojumā medijiem norādīja, ka JKP iestājas par “kvalitatīvu mediju pārvaldību un neatkarīgiem sabiedriskajiem medijiem, kas ir vieni no demokrātijas stūrakmeņiem un Latvijas neatkarības un drošības garantiem”.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 28. martā, nolēma Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināt Eināru Gielu, bet valdes locekļa amatā digitālās attīstības un satura jautājumos – Evu Juhņēviču.

Eva Juhņēviča bija XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore, strādājusi Jūrmalas domē kā mārketinga nodaļas vadītāja, SIA “McCANN Rīga” direktore.    

Einārs Giels ir biznesa konsultants, lektors biznesa augstskolā “Turība”, lektors Latvijas Jūras akadēmijā, AS “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķis.

Konkurss uz amatiem LTV valdē izsludināts 10. janvārī pēc tam, kad NEPLP kā LTV valsts kapitāla daļu turētāja 2018. gada pēdējā darbadienā vienbalsīgi pieņēma lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Belte un Ņesterovs pauda pārsteigumu par NEPLP lēmumu, to nosodīja Latvijas Žurnālistu asociācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti