NEPLP priekšsēdētāja amatam piesaka Dulevsku un Ķezberi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja amatam ir pieteiktas divas kandidātes – Dace Ķezbere un pašreizējā šī amata pienākumu izpildītāja Aija Dulevska, Latvijas Radio noskaidroja NEPLP. Padome vienojās priekšsēdētāju vēlēt janvārī.

Dulevska apstiprināja, ka ir gatava uzņemties NEPLP priekšsēdētāja pienākumus. To viņa sapratusi, gandrīz pusgadu būdama šo pienākumu izpildītāja. Vispirms gan jāvienojas, kā tiek sadalītas NEPLP locekļu atbildības jomas. Par to trešdien varētu būt sākotnējās diskusijas.

NEPLP priekšsēdētāja p.i. Aija Dulevska
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

Dulevska arī pieļāva, ka priekšsēdētāja vēlēšanas tomēr notiks 4.janvārī. Vēlāk NEPLP vienojās par priekšsēdētāja vēlēšanām šajā datumā.

Arī ar tiesas lēmumu NEPLP locekļa amatā atjaunotais Ainārs Dimants pauda, ka trešdien būtu jāsaprot par atbildības jomas sadalījumu, bet priekšsēdētājs jāvēl citā sēdē, jo šis jautājums būtu jāpiesaka laicīgi. Sēdes darba kārtībā šāda punkta pašlaik nav, bet sadaļā “Dažādi” iekļaut vēlēšanas neesot nopietni.

Padomes loceklis Dainis Mjartāns pieļāva, ka varētu atbalstīt Dulevskas kandidatūru, tomēr galvenais ir vienoties par atbildību jomu sadalījumu. Neskaidrība pašlaik ir par to, kurš varētu pārraudzīt komerciālo radio sektoru, jo pašlaik gan komerciālo, gan sabiedrisko radio sektori ir Mjartāna pārziņā, bet no jaunā gada viņš no komercradio jomas grib atteikties, jo esot pārstrādājies, atklāja Dulevska.

Vēlāk Dimants pastāstīja, ka viņš NEPLP sēdē kā kandidātu piedāvāja Ķezberi, jo tādā gadījumā būtu mazāk problēmu pārdalīt atbildības jomas.

“Kamēr esam, maini sakot, zināmā mērā atkarīgi no valsts budžets finansējuma sabiedriskajiem medijiem, ir ļoti svarīgi arī šī spēja runāt ar valdību. Un te es redzu Ķezberes kundzi kā priekšsēdētāju, kā seju, kā kontaktu, kas varētu ļoti labi pārstāvēt,” skaidroja Dimants.

NEPLP loceklis Ainārs Dimants
00:00 / 01:05
Lejuplādēt

Viņš pats varētu uzņemties Latvijas Televīzijas pārraudzību, kas pašlaik ir Ķezberes pārziņā. Bet Dulevska tad varētu turpināt būt vietniece, uzraudzīt komercijālās televīzijas un strādāt ar likumu grozījumiem.

Pati Ķezbere, vaicāta, vai piekritusi kandidēt, norādīja, ka viņa izvirzījusi Dulevsku un balsojumā atbalstīs viņu, neatkarīgi no tā, kas būs citi kandidāti. Viņa arī pieļāva, ka varētu būt divi kandidāti, bet svarīgi būs tas, kurš spēs iegūs trīs no piecām balsīm.

Jau ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa 23.decembrī nolēma atcelt Saeimas lēmumu par Aināra Dimanta atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata, turklāt šis spriedums ir jāizpilda nekavējoties. Līdz ar to konkurss uz vakanto padomes locekļa vietu Saeimai ir jāizbeidz.

NEPLP pilnā sastāvā sanāks trešdien, 30.decembrī, jo līdz tam priekšsēdētājas pienākumu pildītāja Aija Dulevska ir  atvaļinājumā. Tiesa, padomes trešdienas sēdē pagaidām nav iekļauts jautājums par NEPLP priekšsēdētāju. Iespējams, izšķirošais balsojums notiks tikai nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti