NEPLP pārbauda iespējamu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu Apiņa raidījumā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir nolēmusi sākt administratīvā pārkāpuma lietu pret AS "TV Latvija" par iespējamu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu televīzijas programmas "Rīga TV24" raidījumā "Dr.Apinis".

NEPLP šodien sēdē skatīja jautājumu saistībā ar Rīgas domes deputāta amata kandidāta no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Pētera Apiņa vadītā raidījuma "Dr.Apinis" atbilstību priekšvēlēšanu laikam noteiktajiem ierobežojumiem.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka padome pieņēmusi lēmumu sākt administratīvā pārkāpuma lietu pret AS "TV Latvija" par iespējamu Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto nosacījumu neievērošanu.

Vaicāts par ierosināto lietu, Apinis lakoniskā atbildē aģentūrai LETA aicināja noskatīties raidījumu, lai noskaidrotu, vai tajā kaut kas ir saistīts ar priekšvēlēšanu aģitāciju vai ZZS.

Plašākus komentārus vai atbildes Rīgas domes deputāta amata kandidāts atturējās sniegt.

"TV Latvija" valdes loceklis Klāvs Kalniņš aģentūrai LETA pauda viedokli, ka NEPLP lēmums ir nepamatots, jo "TV Latvija" ir strādājusi atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likumam.

"Kad Pēteris Apinis 16.jūlijā paziņoja, ka startēs uz Rīgas domi, arī mums tas bija jaunums. Nākamajā raidījumā, kas notika 20.jūlijā, nomainījām raidījuma vadītāju, vizuālo identitāti un pārējās lietas kā pašreklāmu un nosaukumu. Tāpēc nesaprotu, kāpēc sākta administratīvā lieta," pauda Kalniņš.

Viņš piebilda, ka vēl nav saņēmis NEPLP vēstuli, bet uzsvēra, ka analizēs faktus un sniegs skaidrojumus.

Kalniņš atzīmēja, ka vienīgais pārpratums bija par publicēto televīzijas programmu. "Jāsaka, ka programmu gan internetā, gan rakstošajā medijā sūta vismaz divas nedēļas pirms publicēšanas," viņš skaidroja.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likums nosaka, ka vēlēšanu dienā, kā arī 60 dienas pirms vēlēšanu dienas elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem aizliegts izplatīt to personu vadītus raidījumus, sagatavotus komentārus, intervijas un reportāžas, kuras ir pieteiktas par deputātu kandidātiem vai pirms vēlēšanām publiski paziņojušas par savu līdzdalību kādas politiskās partijas, politisko partiju apvienības vai vēlētāju apvienības darbībā. Līdztekus likumā noteikts, ka, ja Saeima ir atlaista vai atsaukta vai republikas pilsētas dome vai novada dome tiek atlaista, vai tiek izsludinātas atkārtotas vēlēšanas, šis ierobežojums attiecināms uz laika posmu no vēlēšanu izsludināšanas dienas līdz vēlēšanu dienai.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas Centrālā vēlēšanu komisija izsludināja 7.jūlijā. Par Apiņa kandidēšanu šajās vēlēšanās no Zaļo un zemnieku savienības saraksta, kur viņam piešķirts otrais numurs, politiskais spēks paziņojis 16.jūlijā.

Kā liecina raidījumu arhīvs, pēdējais Apiņa vadītais raidījums iznācis 13.jūlijā, savukārt jau nākamajam raidījumam tika izvēlēts cits vadītājs - ginekoloģe Dace Matule, turklāt nedaudz mainīts arī raidījuma nosaukums - "Dr.Apine". Jaunā vadītāja, piesakot raidījumu, gan norādīja, ka viesi uz raidījumu ieradušies "Pētera Apiņa studijā".

Apinis televīzijas kanālā "Rīga TV 24" raidījumu "Dr.Apinis" vada kopš pagājušā gada sākuma.

NEPLP aicina komersantus ievērot likumu, vienlaikus solot turpināt veikt priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu uzraudzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti