Dienas notikumu apskats

Ķelnē sākas tiesas prāva par masveida uzbrukumiem sievietēm

Dienas notikumu apskats

Ungārijā grasās rīkot referendumu par bēgļu kvotām

NEPLP pagarinās līgumu ar Belti; pārējos LTV valdes locekļus meklēs konkursā

NEPLP pagarinās līgumu ar Belti; pārējos LTV valdes locekļus meklēs konkursā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) neizsludinās konkursu uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amata vietu un pagarināt līgumu ar esošo LTV valdes priekšsēdētāju Ivaru Belti uz nākamajiem pieciem gadiem.  

Savukārt uz pārējo divu Latvijas Televīzijas valdes locekļu amatiem padome rīkos konkursu, kurā padome aicina pieteikties arī līdzšinējos valdes locekļus Sergeju Ņesterovu un Māri Skujiņu. Konkursu plānots izsludināt 3. martā.

NEPLP trešdien, 24.februārī, sēdē izvērtēja LTV valdes priekšsēdētāja Ivara Beltes, valdes locekļa programmu attīstības jautājumos Sergeja Ņesterova un valdes locekļa finanšu un tehnoloģiju jautājumos Māra Skujiņa darbību LTV valdē no 2013. līdz 2016.gadam.

Slēgtā sēdē Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļi vairākas stundas iztaujāja Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētāju Ivaru Belti un valdes locekļus Sergeju Ņesterovu un Māri Skujiņu. Pēc sēdes padomes priekšsēdētāja Aija Cālīte-Dulevska paziņoja, ka ar Belti padome līgumu pagarinās, taču uz pārējām valdes locekļu vietām tiks rīkots konkurss.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā LTV sabiedriskā pasūtījuma izpildi, attīstību kopumā, sasniegto auditoriju, zīmola attīstību, LTV darbinieku pausto viedokli, kā arī eksperta – Vidzemes Augstskolas pētnieka Jāņa Buholca – atzinumu, norādīja NEPLP.

Savukārt konkurss netiks izsludināts uz LTV valdes priekšsēdētāja amata vietu, bet pagarinās līgumu ar esošo LTV valdes priekšsēdētāju Ivaru Belti uz nākamajiem pieciem gadiem.

Padomes loceklis Ainārs Dimants pēc sēdes atzina, ka, viņaprāt, amatos vajadzēja paturēt arī Sergeju Ņesterovu un Māri Skujiņu, tomēr diskusijas laikā esot kļuvis skaidrs, ka vienprātīgs padomes locekļu atbalsts ir tikai Beltem.

Tomēr Dimants aicina gan Ņesterovu, gan Skujiņu pieteikties jaunajā konkursā, lai paši varētu izcīnīt iespēju turpināt strādāt Latvijas Televīzijas valdē.

Par LTV darbības pārraudzību atbildīgā NEPL padomes locekle Dace Ķezbere skaidroja, ka atbalstīja līguma pagarināšanu ar Belti, jo redzēja viņa vīziju LTV turpmākajai attīstībai, novērtējot līdz šim sasniegto un ņemot vērā pausto kolektīva atbalstu. Turklāt LTV sākti vairāki nozīmīgi projekti, un to turpināšanā būtisks esot LTV vadītāja ieguldījums.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Aija Cālīte-Dulevska sacīja, ka “viens no ļoti nopietniem iemesliem [šādam lēmuma] bija tas, ka mēs redzējām, kāda ir sadarbība starp valdes locekļiem un pārējiem darbiniekiem, kas strādā Latvijas Televīzijā”.

To padome redzēja pagājušajā nedēļā, kad norisinājās NEPLP, LTV valdes un LTV darbinieku tikšanās.

“Es pati skatījos tiešraidē visu notikumu. Un mēs redzam, ka atbalsts tiešām ir liels. Mēs arī redzam, ka ir iestrādes un ir iniciatīvas, kuras ir jāattīsta, kuras trīs gadu laikā nav bijis iespējams attīstīt līdz galam, un vienkārši būtu jāpamet iesākti darbi, ja mēs nomainītu valdes priekšsēdētāju. Tas, ka tika pieņemts pilnīgi vienprātīgs lēmums, arī liecina, ka NEPLP uzticas esošajam valdes priekšsēdētājam,” uzsvēra Cālīte-Dulevska. 

Cālīte-Dulevska: Par lēmumu pagarināt lūgumu ar LTV vadītāju Belti
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Tagad Latvijas Televīzijas radošo darbinieku arodbiedrības vadītāja Sarmīte Plūme neslēpj prieku par padomes izvēli.

“Katrā ziņā Latvijas Televīzijas radošo darbinieku arodbiedrība ir ļoti gandarīta par šādu iznākumu. Mēs par to ļoti priecājamies, un tagad mēs varam droši zināt, ka mūsu televīzijā pēctecība turpināsies, un saturs tiks ražots aizvien labāks un jaudīgāks, un es esmu arī pārliecināta, ka varēs izvēlēties arī profesionālus pārējos locekļus mūsu valdē. Šis ir ļoti pozitīvs lēmums mums,” pauda Plūme.

Par sev izteikto uzticību gan no padomes, gan no darbinieku puses gandarīts ir arī pats Ivars Belte.

Belte sola turpināt iesāktos darbus, taču, tā kā pilnvaru termiņš ir pagarināts no trim līdz pieciem gadiem, varētu vairāk pieķerties arī lielajiem jautājumiem.

“Trīs gadi ir ļoti īss periods tādām izmaiņām. Mēs ļoti daudz strukturālu izmaiņu veicām šajos trijos gados. Tagad man liekas ir vairāk jautājumu par lielo attīstību, teiksim, tie lielie fundamentālie jautājumi - kā aiziešana no reklāmas tirgus, jauna finansējuma modeļa izveide. Tādi būtiski lielie jautājumi, un man šķiet, ka šī pieredze, ko esmu guvis pēdējo trīs gadu laikā, man varētu ļoti palīdzēt,” sacīja Belte.

Skujiņš un Ņesterovs gan vēl nezinot, vai kandidēs atkārtoti. Konkursa dalībniekus vērtēs nominācijas komisija, kuru apstiprinās nākampirmdien. Zināms, ka tajā būs trīs padomes locekļi un četri pārstāvji no citām institūcijām. 

Konkursu uz atlikušajām Latvijas Televīzijas valdes locekļu vietām Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome plāno izsludināt 3. martā. Līdz tam padome vēl lems par nominācijas komisijas sastāvu. Atšķirībā no iepriekšējā konkursa uz Latvijas Televīzijas valdes locekļu amatiem, visdrīzāk, kandidātu vārdi plašākai sabiedrībai nebūs zināmi.

Iepriekš gan NEPLP locekļu viedokļi saistībā ar LTV valdi atšķīrās.

NEPLP pagājušajā nedēļā rīkotajā izbraukuma sēdē līdzšinējās LTV valdes darba vērtēšanai bija redzams, ka LTV valdes priekšsēdētājam Beltem ir darbinieku atbalsts, bet pret konkursu uz abu pārējo valdes locekļu vietām arodbiedrība neiebilstu.

LTV valdi kopš 2013.gada vada Ivars Belte, par programmu attīstību atbild Sergejs Ņesterovs, bet par finansēm un tehnoloģijām – Māris Skujiņš. Šīs LTV valdes pilnvaru termiņš beidzas 8.aprīlī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti