Dienas ziņas

Daugavpilī domstarpības par Ukrainas karoga izmantošanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pieņemts jauns NEPLP lēmums

NEPLP nolemj bloķēt 71 Krievijas propagandu izplatošu interneta vietni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēma Latvijā bloķēt pieeju 71 galvenokārt Krievijas interneta vietnei, kura izplatīja Kremļa propagandu, atbalstīja un slavināja Krievijas iebrukumu Ukrainā.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš LTV raidījumā "Dienas ziņas" informēja, ka bloķēto resursu sarakstā ir, piemēram, "Vesti.ru", "Lenta.ru", "argumenti.ru", "rubaltic.ru", "Radio Zvezda" vietne, "Radio KP" vietne.

Āboliņš norādīja, ka šobrīd lēmums pieņemts par 71 vietni, "taču mūsu pārbaude turpinās", un prognozēja, ka pārskatāmā nākotnē tiks pieņemti vēl līdzīgi lēmumi.

Vietnēs, kuras NEPLP nolēma bloķēt, bija "Krievijas naratīvs, kas vaino Ukrainu kara izraisīšanā, attaisno terorismu, attaisno karadarbību, vaino Ukrainu kara noziegumos" un izplata līdzīgu saturu, kas "dzirdams Krievijas propagandas naratīvā".

Āboliņš norādīja, ka lēmumu NEPLP varēja pieņemt pēc pagājušajā nedēļā pieņemtajiem likuma grozījumiem, kas ļauj padomei bloķēt interneta resursus, ja ir saņemta informācija no atbildīgajām iestādēm par resursiem, kas apdraud valsts drošību.

Šobrīd ir lēmumu pirmā daļa, par pašu bīstamāko valsts drošībai saturu, taču monitorings turpinās, norādīja Āboliņš.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ NEPLP 27. februārī aizliedza Latvijas teritorijā retranslēt Krievijas televīzijas kanālu "RBK", bet 28. februārī aizliedza retranslēt Latvijas teritorijā Krievijas kanālus "Mir 24" un RTVI. 7. martā tika pieņemts lēmums no retranslējamo programmu saraksta izslēgt vēl 18 Krievijas Televīzijas kanālus, bet 10. martā Saeima lēma, ka NEPLP būs tiesības ierobežot piekļuvi Latvijas teritorijā pieejamām tīmekļa vietnēm, kurās tiek izplatīts saturs, kas apdraud vai var apdraudēt valsts drošību vai sabiedrisko kārtību un drošību.

Pirms tam NEPLP nolēma apturēt Latvijā programmas "Belarus 24" darbību, kā arī anulēt retranslācijas atļaujas kanāliem "PBK Igaunija" un "PBK Lietuva".  24. februārī NEPLP paziņoja, ka aizliegusi Krievijas kanālu "Rossija RTR" un "Rossija 24" retranslāciju Latvijā. Tāpat Latvija bloķējusi visus ar Krievijas propagandas medija "Sputnik" saistītos interneta resursus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti