Labrīt

Olga Procevska: Šodien arvien grūtāk runāt par inteliģenci Atmodas laika izpratnē

Labrīt

"Dirty Deal Teatro" aicina mājās piedzīvot “Izrādes-instrukcijas”

NEPLP lūgs valdībai miljonu eiro situācijas stabilizēšanai elektroniskajos komercmedijos

NEPLP: Mediju nozare kraha priekšā; lūgs miljonu eiro komercmedijiem

Ārkārtējā situācija, kas izsludināta Covid-19 izplatības ierobežošanai, iedragāja ekonomiku, un tā rezultātā mediju nozare ir kraha priekšā, tāpēc Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lūgs piešķirt miljonu eiro komercmediju atbalstam, Latvijas Radio sacīja NEPLP vadītājs Ivars Āboliņš.

Āboliņš stāstīja, ka mediju nozare ir kraha priekšā, jo dramatiski samazinājušies ieņēmumi, reklāmdevēji masveidā lauž reklāmas līgumus, daži mediji zaudējuši aptuveni 50% ieņēmumu mēnesī, dažiem kritums ir pat 70% – 80% mēnesī.

“Ja šī situācija turpināsies ilgi, mēnešu laikā piedzīvosim arī lielo mediju aizvēršanos, situācija ļoti nopietna,” sacīja Āboliņš.  

Viņš uzsvēra, ka elektroniskie mediji, radio un televīzijas, ir viens no valsts drošības stūrakmeņiem, no tiem sabiedrība saņem informāciju - kas notiek, kādi piesardzības pasākumi jāievēro krīzes laikā, kā jārīkojas, tāpēc mediju nozarei jāsaņem īpašs atbalsts no valsts.

Tāpēc NEPLP lūgs valdībai piešķirt miljonu eiro no līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem tieši komerciālo radio un televīziju atbalstam.

Radiostacijas un televīzijas kanāli naudu varētu saņemt, piedaloties NEPLP izsludinātajos konkursos. 

“Ar to nebūtu pietiekami, bet tas būtu atspaids pirmajiem mēnešiem, līdz situācija stabilizētos,” sacīja Āboliņš.

Viņš arī skaidroja, ka, rīkojot konkursus, nevis vienkārši piešķirot līdzekļus, NEPLP ne tikai varēs atbalstīt medijus, bet arī efektīvāk sasniegt kādas konkrētas mērķauditorijas – jauniešus, seniorus vai mazākumtautības pārstāvjus.

Šis miljons eiro domāts tieši komercmedijiem, bet Āboliņš atzina, ka atbalsts nepieciešamas arī sabiedriskajiem medijiem, un pie tā tiek strādāts, tiek gatavots informatīvais ziņojums, kurā būs nodefinēts, kāds atbalsts nepieciešams. Viņš atklāja, ka kopumā sabiedrisko mediju zaudējumi šogad varētu sasniegt 1,4 miljonus eiro. 

KONTEKSTS:

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības dēļ cietīs pasaules, arī Latvijas ekonomika. Saskaņā ar centrālās bankas prognozēm Latvijas iekšzemes kopprodukts 2020. gadā samazināsies par 6,5%. Lai stimulētu ekonomiku, Latvijas valdība tam paredzējusi novirzīt nedaudz vairāk nekā 2 miljardus eiro. 

Latvijā pirmais saslimšanas gadījums apstiprināts 2. martā. Līdz ceturtdienai, 26. martam, saslimšana ar Covid-19 apstiprināta kopumā 244 cilvēkiem. Slimības izplatības ierobežošanai Latvijā no 13. marta līdz 14. aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne dažādu ierobežojumu.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti