NEPLP locekle: Sabiedriskie mediji nenodrošina kvalitatīvu mediju vidi

Pašlaik kļūst mazāk iespēju iedzīvotājiem izvēlēties daudzveidīgu informāciju, turklāt sabiedriskie mediji, kuros esot "diezgan centralizēta informācija", nenodrošina kvalitatīvu mediju vidi, tā intervijā Latvijas Radio pauda Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Aija Dulevska.

Neskatoties uz „MTG” pieņemto lēmumu, ka no janvāra LNT un TV3 būs maksas kanāli, NEPLP cer tomēr panākt, ka to vēl varētu mainīt, atzina padomes locekle Aija Dulevska. Pašlaik padome pētot, kādas ir bezmaksas apraides finansēšanas iespējas no valsts budžeta.

Pašlaik NEPLP gatavo informatīvo ziņojumu Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai par to, kādas ir turpmākās apraides attīstības un finansēšanas iespējas. „Mēs mēģinām izanalizēt iespējamību, ka tā vietā, lai valsts finansētu tikai sabiedriskā medija apraidi, finansētu platformu kā sociālu pakalpojumu. Un rīkot konkursu par iespējām šajā pakā skatīties arī citus kanālus. Tas attiecas gan uz „MTG”, gan dotu iespēju arī citiem kanāliem attīstīties par nacionāliem kanāliem,” norādīja NENLP locekle.

Dulevska šādu ieceri skaidroja ar to, ka „pašlaik cilvēkiem arvien mazāk ir iespējas izvēlēties daudzveidīgu informāciju un dažādus informācijas avotus; viņi nepērk avīzes, jo tās ir kļuvuši ļoti dārgas. Viens vai divi televīzijas kanāli, sabiedriskais medijs, kas tomēr ir diezgan centralizēta informācija, nav tas, kas nodrošina kvalitatīvu mediju vidi.”

Tāpēc NEPLP uzskata par savu pienākumu radīt pēc iespējas lielāku iespēju izvēlēties tādus raidījumus, kas ir gatavoti Latvijā un ir latviešu valodā.

Ja izdotos panākt, ka platforma tiek dotēta no valsts, tad tas attiektos arī uz reģionālajām televīzijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti