NEPLP konkursā uz piekto bezmaksas TV programmu pretendē «ChaulaTV» un «Sportacentrs.com»

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkursam "Par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu nacionālajiem komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem" pieteikumus iesnieguši "Sportacentrs.com" un "ChaulaTV", apstiprināja to pārstāvji.

"Sportacentrs.com" informē gan par Latvijā notiekošajām sporta aktivitātēm, gan aktuālajiem sporta notikumiem pasaules mērogā. Tajā apskatāmi sporta video, sporta spēļu un notikumu translācijas, intervijas ar sportistiem un citas sporta aktualitātes, liecina informācija "Sportacentrs.com" mājaslapā.

Savukārt "ChaulaTV" kanāli veido raidījumu un video sižetu kopumu par dažādām tēmām - sportu, modi, kultūru un citām. Kanālā tiek rādītas gan ziņas, gan sarunas un intervijas ar dažādu jomu un profesiju pārstāvjiem, gan atvēlēts laiks mūzikas sadaļai, liecina informācija "ChaulaTV" mājaslapā.

Savu pieteikumu iesniegšanu konkursam apstiprināja "Sportacentrs.com" projektu vadītājs Jānis Cīrulis un "ChaulaTV" izveidotājs, režisors un producents Jānis Vaišļa.

Kā ziņots, konkursu NEPLP izsludināja 27.augustā. Pieteikumu iesniegšanas termiņš konkursam noslēdzās piektdien, 16.oktobrī, plkst.10. Pretendentu pieteikumi tiks atvērti šodien, bet pieteikumu izvērtēšana un uzvarētāja paziņošana plānota ne vēlāk kā līdz 16.novembrim, iepriekš informēja NEPLP lietvede Ella Larionova.

Konkurss tika izsludināts, lai Latvijas iedzīvotājiem zemes apraidē bez maksas tiktu nodrošināta iespēja skatīties vēl vienu televīzijas kanālu.

Saskaņā ar apstiprināto konkursa nolikumu jaunajai televīzijas programmai jābūt orientētai uz aktīva dzīvesveida popularizēšanu. Pretendenta veidotās un izplatītās programmas vidējais diennakts raidlaiks nedēļā nedrīkst būt mazāks par 18 stundām, un vismaz 20% no nedēļas raidlaika apjoma ir jābūt Latvijā veidotiem raidījumiem valsts valodā, iepriekš informēja Berga.

Konkurss izsludināts uz laika posmu no 2016.gada 1.janvāra līdz 31.decembrim, paredzot iespēju līgumu pagarināt uz vēl diviem gadiem.

Darbības pamatnosacījumi paredz vismaz 51% no raidlaika Eiropas Savienībā (ES), tostarp Latvijā, veidotu programmu saturu, apliecina darbības ilgtspēju, nodrošina detalizētas un juridiski apstiprinātas informācijas pieejamību attiecībā uz elektroniskā plašsaziņas līdzekļa īpašnieku vai īpašniekiem un patiesā labuma guvējiem, kā arī nav uzskatāms par grūtībās nonākušu uzņēmēju, iepriekš informēja NEPLP Informācijas centra vadītāja Agnese Berga.

Kā ziņots, NEPLP 2.jūlijā pieņēma lēmumu izslēgt SIA "Ogres Televīzija" (programma "Ogres TV") no galalietotājiem bez maksas izplatāmo televīzijas programmu zemes apraidei ciparformātā saraksta, ņemot vērā no VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) saņemto informāciju par pirmstermiņa līguma izbeigšanu ar SIA "Ogres Televīzija". LVRTC pieņēma šādu lēmumu, jo "Ogres TV" bija izveidojies ievērojams parāds par saņemtajiem apraides pakalpojumiem. Šobrīd virszemes apraidē bez maksas Latvijā ir skatāmi četri televīzijas kanāli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti