NEPLP kandidātus sola vērtēt atklāti un bez iepriekšējas politiskās vienošanās

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija nākamnedēļ atklātās sēdēs sāks pārrunas ar 16 kandidātiem uz vakantajām Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vietām.

Paredzams, ka pārrunas ar visiem kandidātiem varētu ilgt turpmākajās sēdēs dažu nedēļu garumā.

Pēc tam lēmums par diviem kandidātiem būs jāpieņem Saeimas sēdē, taču šoreiz koalīcija pirms tam nevienošoties par konkrētām kandidatūrām.

Artuss Kaimiņš: Par NEPLP kandidātu iztaujāšanuJānis Kincis

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš no “KPV LV” pastāstīja, ka ir “informācija par 16 kandidātiem uz vakantajām Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vietām, kurus iztaujāsim atklātās komisijas sēdēs. Kandidāti iesniegs savu vīziju par Latvijas mediju drošības stiprināšanu. Iztaujāšana sāksies jau nākamnedēļ".

KONTEKSTS:

Konkurss uz divām vakancēm NEPLP izsludināts, ņemot vērā to, ka Saeima 2019. gada 2. maija sēdē atbalstīja Guntas Līdakas atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata. Savukārt oktobra sākumā Saeima atbalstīja NEPLP priekšsēdētājas Daces Ķezberes atbrīvošanu no amata pēc pašas vēlēšanās.

Kopumā uz divām mediju regulatora vakancēm pieteikušies 17 pretendenti, bet vēlāk savu kandidatūru atsaukusi Latvijas Kristīgā radio ziņu redaktore, diktore Ginta Linmeijere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti