NEPLP gatavojas pārtraukt «Rossija RTR» retranslāciju Latvijā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) gatavojas uz laiku pārtraukt Krievijas TV kanāla „Rossija RTR” retranslāciju Latvijā, mediju ekspertu diskusijā Latvijas Televīzijas raidījumā „100g kultūras” pavēstīja NEPLP vadītājs Ainārs Dimants.

„Es uzskatu, jā, ir jādara tas, ko likums paredz - ierobežot šo [Krievijas TV] kanālu retranslāciju vismaz attiecībā uz agresīvāko no šiem kanāliem, kas ir „Rossija RTR”. Ierobežošanas veids būtu retranslācijas pārtraukšana uz noteiktu laiku, pēc šī noteiktā laika pārbaudot, vai šie pārkāpumi ir beigušies,” informēja Dimants. „Lēmums tiek gatavots par „Rossija RTR” retranslācijas pārtraukšanu uz noteiktu laiku.”

Lēmums gaidāms jau nākamnedēļ.

Viņš uzsvēra, ka tā nav cenzūra, bet gan vārda brīvības robežu noteikšana, ko paredz gan Latvijas likumi, gan Eiropas konvencija. „Šeit lēmumu nepieņem izpildvaras iestāde, kā tas būtu cenzūras gadījumā,” paskaidroja Dimants, piebilstot, ka NEPLP lēmumu var pārsūdzēt tiesā.

„Ir runa par publikas aizsardzību no kara propagandas. Raidīt signālu, kas ir pieņemami un kas nav pieņemami. Bet ir jādzīvo bez ilūzijām, ka mēs visus tos kanālus aiztaisīsim,” atzina Dimants.

Žurnālists Dmitrijs Petrenko neatbalsta šādu lēmumu, norādot, ka „tas ir piliens jūrā”. Ja NEPLP vēlas ierobežojumus, tad jāslēdz ļoti daudz kanālu. Viņaprāt, bērniem jau skolā ir jāmāca, kā lietot medijus.

Savukārt žurnāliste Nellija Ločmele pauda ļoti asu viedokli, ka sakne ir tieši „Pirmajā Baltijas kanālā”(PBK), kas ir monopolists krievvalodīgo auditorijā.„Jautājums ir par PBK darbības ierobežošanu. Problēma ir tā, ka lielākā mediju kompānija – PBK – ir uzaugusi kā spēcīgākais monopolists, kas barojas no lētā un kvalitatīvā satura, kas nāk no Krievijas, pārdod reklāmu – pa tiešo katru vakaru Kremlim un Putinam ir aģitācijas vads uz Latvijas skatītājiem, un pēc tam, izmantojot šo auditorijas piesaisti, tiek pielikta klāt vēl arī „Saskaņas centra” vai [Rīgas mēra Nila] Ušakova propaganda,” uzsvēra Ločmele.

Viņa kritizēja Latvijas valsts vienaldzību šādas situācijas izveidē.

„Latvijas valsts ir „entos” gadus stāvējusi un skatījusies, ka šis biznesa modelis, kas balstās uz to, ka tiek sajaukti Krievijas produkti, Kremļa propaganda ar Latvijas saturu vienā lielā kišmišā, cilvēki to patērē kā tādu lēto "paiku", un nevienu tas nav uztraucis,” kritizēja žurnāliste.

Dimants pavēstīja, ka drīzumā gaidāms NEPLP monitoringa centra ziņojums, un pirmās indikācijas liecina par PBK neobjektivitāti, nevis tiešiem aicinājumiem uz karu. Ziņojums tiks izvērtēts NEPLP sēdē.

„Neobjektivitāte ir pārkāpums pēc Latvijas likumiem, sakrājoties trīs būtiskiem pārkāpumiem pēdējā gada laikā, kanāla darbība ir jāizbeidz, vai arī, sakrājoties atkārtotiem pārkāpumiem, ir jāpārtrauc līdz septiņām dienām,” informēja Dimants.

Lēmums par administratīvās lietvedības sākšanu pret PBK gaidāms nākamnedēļ.

Savukārt mediju eksperte Anda Rožukalne diskusijā uzsvēra, ka mums ir jāzina arī par šokējošiem viedokļiem, kurus var redzēt Krievijas kanālu diskusijās, kurās arī intelektuālās elites pārstāvji uzstājas ar dīvainiem paziņojumiem par iejaukšanos citu valstu iekšējās lietās.

Viņa sacīja, ka PBK kanālā raidītās Latvijā ražotās ziņas ir nekvalitatīvas - primitīvi politizētas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt