NEPLP atmaksās budžetā latviešu mūzikas platformai paredzētos un neizlietotos 130 000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tā kā vienīgais un par uzvarētāju atzītais pretendents konkursā par multimediālās latviešu mūzikas platformas izveidi – “Radio SWH” – atteicās no šīs iespējas, Nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome nolēma atmaksāt budžetā šim mērķim paredzētos 130 000 eiro, informēja padome.

AS “Radio SWH” 6. jūlijā tika atzīta par uzvarētāju konkursā par tiesībām veidot multimediālās mūzikas platformu.

30.augustā NEPLP saņēma AS “Radio SWH” iesniegumu, ar kuru  konkursa uzvarētājs atsakās no savām tiesībām slēgt līgumu. AS “Radio SWH” norādīja, ka galvenais atteikuma iemesls ir lielie autoratlīdzību maksājumi, kas trīs gadu periodā "Radio SWH" būtu jāmaksā par paredzēto audio kanālu autortiesībām.

Ceturtdien, 14.septembrī, NEPLP nolēma atmaksāt neizlietotos naudas līdzekļus 130 000 eiro apmērā valsts budžetā. Šī nauda tika piešķirta šī gada budžetā vienreizējam projektam “Multimediālās mūsdienu latviešu aktuālās populārās mūzikas platformas izveidošanai”.  

Platformas mērķis būtu latviešu populārās mūzikas attīstība, kas kalpotu par vietni Latvijas mūziķiem, klausītājiem, mūzikas industrijas profesionāļiem, izdevējiem, koncertu un festivālu organizatoriem un personām, kuras ir ieinteresētas latviešu mūzikas attīstībā.

Jau ziņots, ka pērn Saeimas komisija rosināja samazināt finansējumu Latvijas Radio 5 jeb Pieci.lv par 130 000 eiro, taču vēlāk politiķi nolēma nemainīt finansējumu sabiedriskajai raidorganizācijai. Tajā pašā laikā deputāti nolēma 130 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem veltīt komercstacijām, lai tās izveido latviešu populārās mūzikas platformu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti