NEPLP anulējusi martā izsniegto programmas «Rus.lsm.lv» apraides atļauju

VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) nav sākusi programmas "Rus.lsm.lv" apraidi, tāpēc Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) anulējusi martā izsniegto apraides atļauju, aģentūrai LETA pavēstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Viņš norādīja, ka uz NEPLP 11. augusta sēdi tika uzaicināti LTV pārstāvji, lai tiktu uzklausīti saistībā ar izsniegto apraides atļauju Nr.TA-057/4 programmas "Rus.lsm.lv" apraidei. Sēdes laikā LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Priede informēja, ka kopš apraides atļaujas izsniegšanas 2022. gada 10. martā programmas "Rus.lsm.lv" apraide un darbība nav uzsākta, kā arī norādīja, ka nav zināms, kad apraide varētu tikt uzsākta, jo nav piešķirts apraidei nepieciešamais finansējums. 

Kā skaidroja Āboliņš, saņemot apraides atļauju, LTV informēja NEPLP, ka programmas darbībai nepieciešamo finansējumu tās kapitāldaļu turētājs – Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) lūgs piešķirt no valsts budžeta līdzekļiem, taču gadījumā, ja finansējums netiks piešķirts, programmas darbības uzsākšanu nodrošinās pati LTV esošā budžeta ietvaros. Taču papildu finansējums no valsts budžeta līdzekļiem piešķirts netika un arī LTV rīcībā nepieciešamo līdzekļu programmas apraidei nav. 

"Līdz ar to NEPLP konstatē, ka programmas apraide šī lēmuma pieņemšanas brīdī joprojām nav uzsākta. Ņemot vērā minēto, NEPLP secina, ka programmas apraide nav uzsākta un netiek veikta vairāk kā trīs mēnešus, kā arī nav zināms, kad programmas apraide un darbība varētu tikt uzsākta," skaidroja Āboliņš.

Viņš norādīja, ka saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu NEPLP ir tiesības anulēt apraides atļauju, ja elektroniskais plašsaziņas līdzeklis vairāk nekā trīs mēnešus darbojas neregulāri, tādējādi nepildot apraides atļaujas pamatnosacījumus. Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Administratīvā procesa likumu un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, NEPLP nolēma anulēt apraides atļauju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti