NEPLP aicina ziņot, ja rāda aizliegtos Krievijas kanālus; viens negodīgs kabeļoperators jau apturēts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi vienu gadījumu, kur kabeļoperators turpinājis raidīt aizliegtos Krievijas kanālus. NEPLP aicina iedzīvotājus ziņot, ja aizliegtos kanālus mana savā programmā.

NEPLP translējamo programmu saraksta pārbaudīšana ir lēna. Ir jāpārliecinās, vai kanāliem veikta pārskaņošana, jāpieraksta katrs kanāls, kuru uzņēmums piedāvā. Uzņēmuma “Livas telecomunications” pārstāvis pastāstīja, ka kopš deviņu Krievijas kanālu izplatīšanas ierobežojuma saņem daudz sūdzību. Klienti uzskata, ka pie vainas ir kabeļoperators, daži pat lauzuši līgumus.

"Mums tā auditorija ir 70% krievvalodīga. Tāpēc viņi neapmierināti. Ja mēs maksājam par tiem kanāliem, katrs operators maksā, naudu saņem tur. Tas ir ekonomisks moments. Jo viņi saņem tur Krievijā, nevis mūsējie," stāstīja uzņēmumā “Livas telecomunications”.

Šajā konkrētajā gadījumā būtiski pārkāpumi netika atklāti. Vienīgais – nepareiza kanālu secība. To uzņēmumā sakārtošot, tā veidojusies izņemot Krievijas kanālus no apraides.

NEPLP kabeļoperatoru reids.
NEPLP kabeļoperatoru reids.

"Operatoriem ir visas tiesības šo aizliegto kanālu vietā likt citus atbilstošus kanālus, pēc savas izvēles," norādīja NEPLP loceklis Andis Plakans.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš pastāstīja par saņemtām ziņām, ka aizliegtie kanāli turpina būt apraidē.

"Es saņēmu aptuveni 40 sūdzības, katru no tām pārbaudīju. Viena no tām apstiprinājās, un kabeļoperators pēc mana zvana pārtrauca pārraidi," stāstīja Āboliņš.

NEPLP aicina, ja ēterā tiek manīts kāds no deviņiem aizliegtajiem Krievijas kanāliem, sazināties, rakstot uz padomes e-pastu “[email protected]”.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ NEPLP svētdien, 27. februārī, aizliedza Latvijas teritorijā retranslēt Krievijas televīzijas kanālu "RBK", bet pirmdien aizliedza retranslēt Latvijas teritorijā Krievijas kanālus “Mir 24” un RTVI.

Pirms tam NEPLP nolēma apturēt Latvijā programmas "Belarus 24" darbību, kā arī anulēt retranslācijas atļaujas kanāliem "PBK Igaunija" un "PBK Lietuva". Ceturtdien, 24. februārī, NEPLP paziņoja, ka aizliegusi Krievijas kanālu "Rossija RTR" un "Rossija 24" retranslāciju Latvijā. Tāpat Latvija bloķēs visus ar Krievijas propagandas medija "Sputnik" saistītos interneta resursus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti