Nepilngadīgos varēs sodīt par tabakas un alkohola glabāšanu

Nepilngadīgajiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem varēs piemērot administratīvo atbildību par tabakas izstrādājumu, kā arī alkoholisko dzērienu glabāšanu un enerģijas dzērienu lietošanu, paredz Saeima ceturtdien, 11.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstītie grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā.

Likumā noteikta administratīvā atbildība par enerģijas dzērienu lietošanu, kā arī alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu vai atrašanos to ietekmē, kā arī par alkoholisko dzērienu iegādāšanos vai glabāšanu, informēja Saeimas preses dienests.

Tāpat atbildība paredzēta par pārkāpumiem - smēķēšanu, lietošanu, iegādāšanos vai glabāšanu -, kas saistīti ar tabakas izstrādājumiem, augu smēķēšanas produktiem, elektroniskajām smēķēšanas ierīcēm un to uzpildes tvertnēm.

Administratīvā atbildība paredzēta arī par nepilngadīgo iesaistīšanu smēķēšanā, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu, kā arī enerģijas dzērienu lietošanā.

Likumprojekta anotācijā uzsvērts, ka administratīvo sodu nepilngadīgajam vecumā no 14 līdz 18 gadiem piemēro, ja audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošana konkrētajā gadījumā nav bijusi lietderīga.

Noteikts, ka par attiecīgajiem pārkāpumiem sods nepilngadīgajiem būs robežās no divām līdz septiņām naudas soda vienībām – no 10 līdz 35 eiro. (saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu viena naudas soda vienība ir pieci eiro).

Tāpat ar likuma izmaiņām noteikts, ka pašvaldību administratīvās komisijas vai pašvaldību administratīvās komisijas bērnu lietu apakškomisijas priekšsēdētāja vietniekiem un locekļiem, kuri nav apguvuši speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā, tās jāapgūst ne vēlāk kā līdz 2020.gada 30.novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti