Nepilngadīgie solāriju nedrīkstēs apmeklēt arī ar ārsta zīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

No aprīļa Latvijā būs pilnībā aizliegts nepilngadīgām personām apmeklēt solāriju. Līdz šim noteikumi paredzēja izņēmumu, ka nepilngadīgie drīkst apmeklēt solāriju, uzrādot ģimenes ārsta vai dermatologa izziņu par veselības stāvokli.

Kopš 2010. gada Ministru kabineta noteikumi paredz, ka solāriju pakalpojumu ir aizliegts sniegt patērētājiem, kas jaunāki par 18 gadiem, izņemot gadījumus, ja uzrāda ģimenes ārsta vai dermatologa izziņu, ka veselības stāvoklis ir atbilstošs pakalpojuma saņemšanai.

Taču, lai pasargātu bērnus no paaugstināta riska saslimt ar ļaundabīgajiem ādas audzējiem, tai skaitā ar melanomu,

valdība apstiprināja pilnīgu aizliegumu nepilngadīgajiem apmeklēt solāriju.

Veselības ministrija informēja, ka tās izstrādātais noteikumu projekts nosaka stingras prasības ultravioletā starojuma iekārtām un to izmantošanas uzraudzības kārtību, kā arī nosaka prasības kosmētiskā iedeguma pakalpojumu reklāmai. Ņemot vērā, ka ir veiktas apjomīgas izmaiņas esošajā regulējumā, ir izstrādāts jauns noteikumu projekts uz esošo noteikumu bāzes.

Speciālistu pieredze liecinot, ka Latvijā nepilngadīgās personas vidēji pirmo reizi izmanto ultravioletā starojuma iekārtas 14,8 gadu vecumā. Tas esot ļoti augsts rādītājs, ņemot vērā, ka agrīna ādas pakļaušana ultravioleto staru iedarbībai palielina saslimšanu ar ļaundabīgajiem ādas audzējiem.

Lai gan līdz šim bija noteikta prasība nepilngadīgajiem solārijā uzrādīt ārsta izziņu, pētījums apliecina, ka tikai 19,6% no 14 - 18 gadu veciem skolēniem solārijos ticis prasīts uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Līdz ar to paredzēts, ka turpmāk pirms pakalpojuma sniegšanas solārija personālam būs jāpārliecinās par patērētāja vecumu,

kā arī patērētāja pienākums būs pirms pakalpojuma saņemšanas uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Ministrija arī norāda, ka turpmāk pirms pakalpojuma sniegšanas solārija personālam būs uzskatāmāk un objektīvāk jāinformē pakalpojumu saņēmējus par UV starojuma radītajiem riskiem cilvēka veselībai, īpaši par to, ka Starptautiskais vēža pētniecības centrs ir atzinis UV iekārtas par 1. kategorijas kancerogēnu. Kā arī noteiktas prasības UV iekārtu izmantošanas pakalpojumu reklāmai, ņemot vērā, ka UV iekārtu izmantošanas pakalpojumu reklāmās bieži vien tiek izmantota patērētājiem maldinoša informācija. Noteiktas arī stingrākas prasības UV starojuma iekārtām, pakalpojuma sniegšanas telpām un to uzturēšanai, kā arī šo pakalpojumu sniedzēju kvalifikācijai un apmācībai.

Lai nodrošinātu iespēju pakalpojuma sniedzējiem ieviest jaunās prasības, Ministru kabineta noteikumi stāsies spēkā 2019. gada 1. aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti