Nepilngadīga jauniete izraisa traģisku nelaimi

Valmierā trešdien bojā gājusi pusaudze un cietusi viņas māsa, kad kādas 16 gadu vecas meitenes vadīta automašīna uzbraukusi uz soliņa, uz kura sēdēja abi bērni, informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.

Negadījums notika Koku ielā, Valmierā. 1996.gadā dzimusi meitene ar automašīnu "Dodge" uzbrauca pie mājas esošajam soliņa, uz kura sēdēja abas meitenes, viena dzimusi 2006.gadā, otra - 2000.gadā.

„Uz soliņa atradās divas meitenes 12 un 7 gadus vecas māsiņas. No gūtajām traumām notikuma vietā mirusi vecākā meitene, bet māsa ar dažādām traumām nogādāta ārstniecības iestādē. Noskaidrots, ka 16 gadus vecā valmieriete pie automašīnas stūres bija sēdusies bez transporta līdzekļa vadīšanas tiesībām, meitenei nav arī mācību braukšanas atļaujas. Pēc sākotnējās informācijas – jauniete ir sajaukusi automašīnas pedāļus. Tāpēc policija atkārtoti vērš uzmanību, ka nekādā gadījumā nav pieļaujama nepilngadīga jaunieša sēšanās pie transporta līdzekļa stūres, ja nav iziets ceļu satiksmes noteikumu apmācības kurss un nokārtota mācību braukšanas atļauja,” pavēstīja Jukāma.

Abas māsas bija atbraukušas no Rīgas pavadīt vasaru pie vecvecākiem. Jaunākajai māsai trešdien bija dzimšanas diena. Meiteņu ģimenē stāsta, ka māja ir tuvu ceļam, tāpēc allaž piekodinājuši bērnus uzmanīties no braucošajām automašīnām. Taču tagad nelaime notikusi pašu mājās. Visas trīs meitenes bijušas radinieces.

Soliņš atradies pie akas. Automašīnas trieciens ir bijis tik liels, ka arī aka ir izārdīta. Policija pagaidām nekomentē, vai meitene automašīnā atradās viena. Lai arī likums paredz, ka no 16 gadu vecuma ir iespēja iziet ceļu satiksmes noteikumu apmācības kursu, nokārtot mācību braukšanas atļauju un sākt mācīties vadīt auto, šinī gadījumā nekas no tā nebija izdarīts.

Policijā šobrīd uzsākts kriminālprocess. Krimināllikums par šādu nodarījumu paredz sodu, kas saistīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem.

Meitenei, kura izraisīja negadījumu, drošības līdzeklis nav piemērots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti