Nepilnas diennakts laikā «Okupācijas pieminekļa» nojaukšanai saziedoti vairāk nekā 150 000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nepilnas diennakts laikā portālā "Ziedot.lv" Uzvaras parkā esošā pieminekļa nojaukšanai Latvijas iedzīvotāji saziedojuši vairāk nekā 150 000 eiro, un summa turpina augt.

Pieminekļa nojaukšanai ziedojuši jau vairāk nekā 10 000 cilvēku. Atkarībā no katra rocības ziedojumi ir robežās no viena centa līdz 1000 eiro. Kampaņas iniciators ir “4. maija deklarācijas klubs”, kas apvieno tos kādreizējos Augstākās Padomes deputātus, kuri 1990. gadā balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Latvija ir valsts, kas ciena brīvību un demokrātiju, tādēļ šeit nav vietas simboliem, kas atgādina par represijām, nāvi un okupāciju, uzskata kluba prezidente Velta Čebotarenoka.

"Viņš jau neko nedod cilvēku priekam, pārdomām vai gandarījumam.

Tas vieš vismaz latviešu tautā pilnīgi citas izjūtas – sāpes, izmisumu, naidu, necieņu pret tautu un tādu kā nespēku – ka viņš tur joprojām atrodas un mēs 30 gadus, dzīvodami neatkarīgā Latvijā, nevaram atdot tautai savu parādu. Daudzi saka – vajag referendumu. Šis arī būs referendums, kurā cilvēki ar savu naudiņu un ar savu vārdu, kurš anonīmi, kurš oficiāli ar savu vārdu – nobalsos par Latvijas valsts stiprināšanu," uzskata Čebotarenoka.

Ziedojumu portāls ceturtdien vairākkārt saskāries arī ar darbības traucējumiem. "Ziedot.lv" pārstāve Ilze Ošāne informēja, ka to iemesls ir gan lielais apmeklētāju skaits, gan atsevišķi kiberuzbrukumi. Portāla pārstāvji saņēmuši arī telefoniskus draudus un negācijas. Par spīti tam visus traucējumus izdevies novērst, portāla darbība ir atjaunota, un ziedojumu vākšana turpinās.

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka pēdējā laikā saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā aktualizējies jautājums par Rīgā, Uzvaras parkā, esošo pieminekli un iespējām to demontēt. Saeima arī atcēlusi juridiskos šķēršļus Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanai. Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Par!/Progresīvie") iepriekš pauda pārliecību, ka Rīgas domē būs nepieciešamais atbalsts Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanai. Taču, lai to varētu izdarīt pēc iespējas ātrāk, bija nepieciešams īpašs Saeimas likums, kas atvieglotu procedūras un ļautu daļu no tām neievērot. Atliktu izstrādāt būvprojektu un atrast Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanas darbu veicēju. Tad pieminekli varētu nojaukt pāris mēnešu laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti