Nepiešķir papildu finansējumu situācijas uzlabošanai valsts sociālās aprūpes centros

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Valdība otrdien izskatīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavoto ziņojumu par papildus nepieciešamo finansējumu tiesībsarga rekomendāciju ieviešanai valsts sociālās aprūpes centros (VSAC), bet šogad prasītos papildu līdzekļus nepiešķīra, vienojoties jautājumu skatīt 2014.gada budžeta izstrādes laikā.

Sākotnēji LM valdībai lūdza piešķirt 1,32 miljonus latu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem jau šogad, lai uzlabotu situāciju VSAC un novērstu cilvēktiesību pārkāpumu riskus. 2014.gadam un turpmākajiem gadiem tika prasīti papildu 1,09 miljoni latu.

Iepriekšējā valdības sēdē, 25.jūnijā, LM tika uzdots precizēt prasības, paredzot, ka no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tiek finansēti tikai tie 2013.gadā veicamie pasākumi, kuriem nav fiskālas ietekmes uz turpmāko gadu valsts budžetu, kā arī svītrojot tos pasākumus, kurus LM jau ir pieteikusi kā jaunās politikas iniciatīvas.

Atbilstoši sēdē nolemtajam LM pārskatīja papildus nepieciešamā finansējuma apmēru 2013.gadam, paredzot to 245 992 latu apmērā. Ar šo summu LM vēlējās nodrošināt VSAC ārstniecības struktūrvienību izveidi piecās filiālēs un to reģistrāciju Ārstniecības iestāžu reģistrā, kā arī pilnveidot VSAC klientu saturīga brīvā laika pavadīšanas iespējas un iegādāties piecus mikroautobusus klientu pārvadāšanai. Tomēr valdība nolēma jautājumu par papildu līdzekļiem skatīt, strādājot pie nākamā gada budžeta.

Valsts nodrošina ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem vecumā līdz diviem gadiem, bērniem ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem līdz četru gadu vecumam, bērniem invalīdiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem no četru līdz 18 gadu vecumam, pilngadīgiem cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura traucējumiem un neredzīgiem cilvēkiem, atgādina LM.

Šos pakalpojumus nodrošina pieci LM pakļautībā esoši VSAC ar 4659 vietām, kā arī desmit līgumslēdzējas iestādes un četras psihoneiroloģisko slimnīcu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas. 2012.gada beigās kopumā minētos pakalpojumus saņēma 5588 cilvēki, tai skaitā 4530 cilvēki VSAC.

Pakalpojumi jau kopš 2000.gada ir pieejami tikai rindas kārtībā. Gaidīšanas laiks ir vidēji viens līdz pusotrs gads. 2013.gada 1.aprīlī rindā gaidīja 411 cilvēki.

Vidējās viena klienta uzturēšanās izmaksas dienā 2013.gadā ir 13,03 lati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti