Panorāma

Satiksmes drošībā sola izmaiņas

Panorāma

Panorāma

Stradiņos “lauka hospitālis” būs A korpusa ātrijā

Nepieciešamības gadījumā Stradiņa slimnīcā «lauka hospitāli» izvietos A korpusa ātrijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Brīdinot par slimnīcu nespēju uzņemt visus Covid-19 pacientus, tiek piesaukta gan ārvalstu palīdzība, gan "lauka hospitāļu" būve. Tas gan nenozīmē, ka cilvēkus tiešām izvietos teltīs. Nepieciešamības gadījumā par slimnīcu var pārveidot sporta zāli vai lielu halli. Piemēram, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) slimnīca krīzes gadījumā līdz oktobra beigām par "lauka hospitāli" gatava pārveidot jaunā, A korpusa plašo, slēgto iekšpagalmu jeb ātriju. Kopā tā izdotos rast vietu 250 slimniekiem jeb divas reizes lielākam pacientu skaitam nekā slimnīca var uzņemt pašlaik.

"Lauka hospitālis" nenozīmē brezenta telti pļavas vidū. Stradiņa slimnīcā saasinājuma gadījumā plānots par Covid-19 slimnīcu pārvērst visu jauno A korpusu, kura ātrijā iespējams izveidot pietiekamu daudzumu gultu un tās atdalīt ar starpsienām.

Iespēja plašo telpu pārvērst par palātām paredzēta jau celtniecības laikā. Pirmā stāva grīdā iebūvēta skābekļa padeve. Savukārt sienās ir īpašas nišas, kurās var iestiprināt starpsienas.

PSKUS valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš skaidro: "Tā ir mūsu modernākā vieta, tur ir pieejamas visas modernākās tehnoloģijas un iespējas, arī skābekļa padeves iespēja, kas pacientiem ir vitāli svarīgs. Līdz ar to mēs savus plānus ārkārtas situācijā balstām uz jauno infrastruktūru."

Šonedēļ A korpusā jau izveidota jauna intensīvās terapijas nodaļa Covid-19 slimniekiem. Tāpat tuvinieki vairs nevar apmeklēt slimnīcā esošos pacientus. Tas ļauts tikai īpašos gadījumos, piemēram, atvadoties no mirstoša cilvēka. Slimnīcā izsludināts augstākais mobilitātes līmenis un daudzi mediķi savas nodaļas nomainījuši pret Covid-19 nodaļām.

"Mēs plānojam šos soļus, lai risinātu situāciju līdz oktobra beigām. Un mēs prognozējam, ka oktobra beigās būs nepieciešamas 250 gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai, šobrīd ir 116," atklāj Muciņš.

Lielu daļu Covid-19 pacientu uzņem Rīgas Austrumu slimnīca, kur Covid-19 nodaļas izveidotas gan Latvijas Infektoloģijas centrā, gan Gaiļezerā, gan Tuberkulozes un plaušu slimību centrā Upeslejās. Tāpat Covid-19 nodaļas izvietotas arī slimnīcās citās Latvijas pilsētās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti