Neonatologu brigādei jauns specializētais auto

Katru gadu dzīvības draudu dēļ uz specializēto klīniku transportē aptuveni 600 priekšlaicīgi dzimušos vai smagi slimos jaundzimušos mazuļus. Šim nolūkam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) iegādājies specializētu auto vairāk kā simts tūkstošu eiro apmērā.

„Šī mašīna ļoti būtiski atšķiras no jebkuras citas NMPD mašīnas, kuras varam redzēt uz ielām, jo šajā mašīnā ir jāspēj nodrošināt tāda vide, lai mazulītis, kurš ir nācis pasaulē krietni pirms laika un dažkārt pat sver tikai nepilnu kilogramu vai pat sešsimt gramus, izdzīvotu. Mums jānodrošina, lai transportējot mazuli, varam gan uzturēt, gan saglabāt viņa dzīvību, lai attiecīgi tālāk mazulis varētu nokļūt specializētajā klīnikā, kur viņam var sniegt visu nepieciešamo palīdzību,” par auto specifiku un nepieciešamību stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Bukša.

Šis ir Baltijā pirmais neonatologu brigādes operatīvais transportlīdzeklis, specifiskās prasības auto aprīkojumam un izkārtojumam pacientu nodalījumā izstrādājuši NMPD speciālisti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti