Sadaļas Sadaļas

4. studija

Vai tas ir normāli: dzīvam augam pielīmēt nedzīvus ziedus?

4. studija

4. studija

Vai policisti un tiesneši ir saņēmuši sodu lietā, kuru atšķetināja 4.studija un Meijeru ģimene?

Nenotikušā ātruma pārkāpuma lieta: policisti sodīti, tiesneši - ne

Latvijas Televīzijas raidījums “4. studija” panāca, ka tiek pārskatīts un anulēts Meijeru ģimenei piespriestais sods par nenotikušu braukšanas ātruma pārkāpumu. Tomēr ar to viss nebeidzās, kļūdījās arī rajona tiesa un apelācijas instances tiesneši, sakot, ka pārrakstījās. Policisti saņēmuši sodu, bet tiesneši - ne.

Vairāk nekā pirms gada Kangaru kalnos notika pasākums, uz kuru ar savu auto devās seniors Uldis Prizevs. Senioru apturēja ceļu policisti un sodīja par ātruma pārsniegšanu ar 160 eiro lielu naudas sodu.

Prizeva kunga znots Jānis Meijers pārbaudīja notikuma vietu un secināja, ka Uldis Prizevs apturēts pirms ātruma ierobežojuma pagaidu zīmes, tātad viņš neko nebija pārkāpis. Meijers  Valsts policiju iesūdzēja tiesā, bet Rīgas rajona tiesa, kā arī apelācijas instance sprieda, ka taisnība ir policijas pusē.

Pēc Meijeru stāsta “4. studijā” atsaucās aculiecinieks, arī viņš bija apturēts tajā pašā vietā un laikā par ātruma pārsniegšanu, tikai viņam protokolu anulēja. Pēc šīm ziņām Valsts policija izpētīja lietas apstākļus, atzina savu kļūdu un nolēma sodu atcelt. 

Meijers atklāja, ka tiesas dokumentos bija uzrādīts vēl lielāks ātrums, nekā bija fiksējusi policija.

Par pieredzēto divās dažādās tiesās, kuru spriedumos bija redzamas tiesnešu kļūdas, Meijeri uzrakstīja vēstuli tieslietu ministram Jānim Bordānam (Jaunā konservatīvā partija).

 Viņi cerēja, ka pret tiesnešiem, kuri pavirši veikuši savu darbu, tiks ierosināta disciplinārlieta, tomēr tā nenotika.

Tieslietu ministrijā norādīja, ka "tā ir tehniska kļūda, kura nedara godu tiesas darbam. Un par šādu kļūdu ir noteikti jārunā un jāpievērš uzmanību tiesnešu profesionālās kvalitātes novērtēšanas procesā." Tāda novērtēšanas sistēma notiek reizi piecos gados, kur tiek analizētas arī tiesnešu kļūdas.

Tikmēr Valsts policija disciplināri ir sodījusi divus likumsargus, kuri nepamatoti cilvēkam bija uzlikuši sodu un, pat zinot, ka kļūdījušies, to neanulēja.

Valsts policijā raidījumu informē: "Pārbaudot visus apstākļus, tika lemts, ka divām amatpersonām ir piemērots disciplinārsods - piezīme. Disciplinārsoda darbības laikā amatpersonas nedrīkst paaugstināt amatā un saņemt noteiktus apbalvojumus."

Jānis Meijers atzīst - ja šāda situācija dzīvē atkārtotos, viņš rīkotos tāpat, tikai laicīgi par notikušo informētu “4. studiju”, jo bez žurnālistu iesaistīšanās savu taisnību viņš nebūtu pierādījis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt