Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Skolai «jāshēmo», lai algas nemazinātos

Dienas ziņas

Jēkabpilī pirmklasnieki saņem atstarojošās vestes

Raiskuma pagastā izpostīts Gaujas krasts

Nelikumīgas būvniecības dēļ Raiskumā nopostīts Gaujas krasts

Nelikumīgas būvniecības dēļ Raiskuma pagastā izpostīts Gaujas krasts, kas atrodas Gaujas nacionālajā parkā. Lieta nonākusi izvērtēšanai Valsts vides dienestā (VVD), kas tostarp vērtē nodarīto kaitējumu dabai. Tikmēr būvvalde uzdevusi sakārtot apkārtni.

Augusta sākumā Pārgaujas novada pašvaldība saņēma atzinumu no apvienotās būvvaldes, ka īpašumā "Romula" Gaujas krastā notikusi nelikumīga būvniecība. Agrāk tur atradās atpūtas bāze un, vairākkārt mainoties īpašniekiem, teritorijā ilgstoši nenotika saimnieciskā darbība. Tā kā īpašums atrodas īpaši aizsargājamā teritorijā, jebkāda būvniecība ir jāsaskaņo ar VVD, izstrādājot tehniskos noteikumus, kas jāievēro būvniecības procesā.

"Šajā gadījumā tas netika veikts. Tehniskie noteikumi netika saņemti un darbības faktiski tika veiktas nelikumīgi," klāstīja VVD Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktors Aivars Liepa.

Vides dienestu un būvvaldes inspektoriem apsekojot teritoriju, secināts, ka vides ainava pilnībā izmainīta, uzsākot nesaskaņotus rakšanas un līdzināšanas darbus. VVD Valmieras vides reģionālajā pārvaldē ir uzsākta lietvedība administratīvā procesa lietā, izskatot nodarīto kaitējumu dabai.

Pārgaujas novada pašvaldībā skaidro, ka arī būvvaldē iesniegums par būvniecību nav iesniegts. Tāpēc teritorijas īpašnieks uzaicināts uz attīstības komitejas sēdi sniegt paskaidrojumus.

"Īpašnieks ieradās, stāstīja savu versiju par to, ka daudz ko nav sapratis kā īpašnieks, ko drīkst darīt, ko nedrīkst darīt. Uzrādīja izstrādātu projektu šim objektam, kas nebija saskaņots būvvaldē," atzina Pārgaujas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš.

Teritorijas īpašnieks ir uzņēmums SIA “ALL4BUILD”, un tās pārstāvis paskaidrojumā norādījis, ka teritoriju pārpēk krievu investors, kas bez saskaņošanas ar īpašnieku uzsācis būvdarbus.

Tāpēc nav skaidrs, ar kādu mērķi veiktas darbības.

Būvvalde uzdevusi īpašniekam līdz šā gada 30.decembrim sakārtot apkārtni, esošās būves iekonservējot vai nojaucot. Taču vides sakārtošanas projekts būvvaldē vēl līdz šim brīdim nav iesniegts.

Latvijā ir gandrīz 700 īpaši aizsargājamo dabas teritoriju, kurās stingri aizliegts veikt saimniecisko darbību bez iepriekšēja saskaņojuma valsts instancēs, un teritoriju īpašniekiem ir zināmi ierobežojumi zemes apsaimniekošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt