Dienas ziņas

Par Rucavas novada mēru ievēl Jāni Veitu

Dienas ziņas

Ķekavā sašūpo priekšsēdētāja vietnieka krēslu

Nelegālo robežšķērsotāju skaits Latvijā nemazinās

Nelegālo robežšķērsotāju skaits Latvijā nemazinās

Aizvadītais gads valsts robežsargiem bija pārbaudījums saistībā ar nelegālo robežšķērsotāju plūsmas straujo palielināšanos. Kopumā pērn Latvijā tika aizturēti 463 trešo valstu piederīgie. Arī šogad darbs ar nelikumīgajiem zaļās robežas pārkāpējiem turpinās. No tiem lielākā daļa ir Vjetnamas pilsoņi. Šogad aizturēti jau 157 vjetnamieši.

Daļa no aizturētajiem nelegālajiem robežas šķērsotājiem uzturas aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā Daugavpilī. Lielākais skaits no aizturētajiem joprojām ir Vjetnamas pilsoņi. Centrā viņi jūtas brīvi, ieraugot filmēšanas kameru, mēģina īpaši pievērst sev uzmanību.

Ja pērn centrā visiem aizturētajiem nepietika vietas, tad šogad situācija ir normāla. Šobrīd šeit uzturas 60 personas un  brīvas vēl ir 24 vietas. Tomēr tas nenozīmē, ka darbs robežsargiem ar nelegālajiem imigrantiem ir mazinājies. „Šogad mūsu aizturētie iemītnieki biežāk ir aizturēti ar personu apliecinošiem dokumentiem, un personas krietni mazāku laiku uzturas mūsu centrā,” norādīja Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra „Daugavpils” priekšnieks Dainis Ļaksa.

Ja pērn nelegālie robežšķērsotāji neatklāja savu patieso identitāti, kas aizkavēja personas noskaidrošanas procesu un izsūtīšanu no Latvijas, tad šogad, pat ja dokumentu aizturēšanas brīdī nav līdzi, tie nedēļas laikā tiek atsūtīti pa pastu.

Lietot mobilos telefonus un internetu saziņai ar ārpusē esošajiem nelegālajiem imigrantiem ir atļauts. Vjetnamieši ir ieinteresēti nokļūt ātrāk atpakaļ uz savu dzīvesvietu, lai savu ceļu uz Eiropu sāktu no jauna.

Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā četri vjetnamieši ir nonākuši divas reizes, savukārt viens pat trīs. Šogad vairāk robežu šķērso gados jauni vīrieši, mazāk ir ģimeņu ar bērniem. Arī grupas paliek mazākas.

Šogad neviena persona no Vjetnamas  patvērumu Latvijā nav prasījusi. Citu valstu piederīgie prasa, tomēr nereti, kad uzzina, kur prasa, pārdomā. „Latvija visiem ir tranzītvalsts. Ļoti reti kurš apzināti vēlas palikt Latvijā, ļoti daudzi prasa patvērumu, nesaprotot, ka viņi prasa patvērumu Latvijā, un tikai tad, kad tiek izskaidrotas visas tiesības, daži pārdomā,” atzīst Ļaksa.

Kā novērojuši robežsargi, sabiedrība pēdējā laikā ir kļuvuši atsaucīga un informē, par, viņuprāt, aizdomīgām personām. Cilvēki kļuvuši uzmanīgāki, jo baidās par savu drošību. Seši no aizturētajiem, kas atrodas Daugavpilī, nākamajā nedēļa  tiks konvojēti prom no Latvijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt