Pusdiena

Ministrijas nākamā gada budžetā papildus prasa vairāk nekā miljardu eiro

Pusdiena

Pusdiena 06.08.2018

Nelegālo riepu glabāšanas vietu kļūst aizvien vairāk

Nelegālo riepu glabāšanas vietu kļūst aizvien vairāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pēdējo gadu laikā notikuši vairāki bīstamo atkritumu degšanas gadījumi. Arī ugunsgrēks Ķengaragā jūlija beigās noticis vietā, kur tika nelikumīgi uzglabātas nolietotās riepas. Pagājušajā nedēļā Vides aizsardzības kluba vadība ar riepu apsaimniekošanas jomas pārstāvjiem vienojās par sadarbību cīņā pret vides piesārņotājiem un aicina Valsts vides dienesta inspektorus stingrāk uzraudzīt nelegālās riepu glabāšanas vietas.   

ĪSUMĀ:

  • Nelegālo riepu glabātuvju problēmu aktualizēja kārtējais ugunsgrēks – Ķengaragā.
  • Vides aktīvisti uzskata – šādu nelegālo glabātuvju skaits pieaug.
  • Vides aizsardzības klubs un Riepu apsaimniekošanas asociācija vienojas sadarboties.
  • Abas organizācijas aicina vides dienestu biežāk pārbaudīt riepu glabātājus un bargāk sodīt pārkāpējus.
  • Organizācijas aicina iedzīvotājus ziņot par nelegālām glabātuvēm, viena adrese jau paziņota vides dienestam.
  • Vides dienests sola reaģēt un šīs ziņas pārbaudīt, taču mazas izgāztuves izkontrolēt nevarēs.

 

Pēdējā jūlija dienā ugunsgrēku sēriju valstī turpināja negadījums Ķengaragā. Liesmas pārņēma noliktavu teritoriju Krustpils ielā. Degušas izlietotās eļļas un nolietotās riepas aptuveni 110 kvadrātmetru lielā platībā.  Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis apstiprināja, ka gan eļļa, gan riepas šajā vietā tika glabātas nelegāli.

„Mēs noskaidrojam, kas kuram pieder, jo tur ir piecas firmas vienā teritorijā. Bez administratīvās lietvedības sekos arī citas sankcijas pret šiem darboņiem,” sacīja Jasinskis.

Degošās riepas un to kaitējums apkārtējai videi aktualizē nelegālo riepu glabāšanas problēmu. Lieli uzkrājumi veidojas ne tikai nelegālajos atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumos, bet arī auto servisos, mežos un māju pagalmos.

Piesārņojuma apjomi strauji palielinās, stāstīja Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme.

„Veidojās jauns un ienesīgs biznesa veids – savākt bīstamos atkritumus vai riepas. Par tām var dabūt labu naudu, un tā vietā, lai tās pārstrādātu, viņas vienkārši aizdegas,” norādīja Ulme pēc tikšanās ar nesen izveidotās Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas vadību.

Abas organizācijas vienojās par sadarbību savā starpā, kā arī aicinājušas Valsts vides dienestu (VVD) biežāk pārbaudīt riepu glabātājus un bargāk sodīt par pārkāpumiem.

Riepu apsaimniekošanas asociācijas vadītāja Tīna Lūse aicina arī visus iedzīvotājus ziņot par nelegālām riepu uzkrāšanas vietām.

„Mēs to informāciju apkoposim, novirzīsim uz VVD. Jau šobrīd varam izdarīt secinājumu, ka ir vietas, kā servisi, kur riepas varētu būt nelegāli uzkrājušās. Mēs kopā ar Vides aizsardzības klubu sagatavotu adrešu sarakstu, kur varētu veikt šādas pārbaudes, un noskaidrotu, kāds rezultāts,” pastāstīja Lūse.

Pirmo adresi Tīna Lūse Valsts vides dienestam jau nodeva - „Gregora ielā, kur esot uzkrātas riepas”.

Vides dienesta vadītāja Inga Koļegova solīja nosūtīt inspektoru uz šo adresi, un uz pārbaudi Gregora ielā 4 ieradās arī Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis.

„ Nu te mēs redzam kādas 14 riepas pie žoga noliktavas. Tepat daudzdzīvokļu mājas konteineri. Šīs riepas kāds atnesis, nolicis un domājis, ka tās savāks kopā ar sadzīves atkritumiem. Diemžēl tas nenotiek,” norādīja Jasinskis.

Tagad Vides dienesta pārstāvis piefiksēs, kurš ir šīs zemes īpašnieks, ja tas būs tuvumā esošās mājas apsaimniekotājs, viņam liks izvest riepas par savu naudu.

Tuvākās mājas iedzīvotājs Jānis Auns stāstīja, ka viņiem regulāri jāmaksā par citu cilvēku atkritumiem.

„Visi brauc apkārtējie un met atkritumus šeit. Mēs esam cīnījušies ar cilvēkiem, kuri piebrauc un vecas gultas, krēslus met ārā. Un tagad kāds arī riepas izmetis. To pieskaita pie mājas iedzīvotāju rēķina. Visi mājas iedzīvotāji mēs maksājam par to,” stāstīja Jānis Auns.

Pamanot rosību pagalmā, no otrā stāva balkona sarunā iesaistījās arī mājas iedzīvotāja Stefaņida. Viņa stāstīja, ka regulāri strīdas ar svešiem cilvēkiem, kuri izmet savus atkritumus viņu mājas konteineros. Bet panākt izmaiņas līdz šim nesanāca.

„Kādas tiesības vest šīs riepas. „Duraku” pietiek miskastes dedzināt. Šīs miskastes jau četras reizes dega!” sacīja Stefaņida.

Solīt, ka visas mazās riepu glabāšanas vietas, kā šī, tiks izkontrolētas, Vides dienesta pārstāvis nevarēja. Saka, ka lielāks spēks jākoncentrē pret lielākiem vides piesārņotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti