«Nekustamie īpašumi» sola līdz novembrim novērst prokuratūras ēkas defektus

"Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) līdz šā gada novembra beigām plāno novērst prokuratūras ēkas, Dzirnavu ielā 113, Rīgā, defektus, informēja VNĪ.

Iepriekš tika ziņots, ka, ņemot vērā Rīgā, Dzirnavu ielā 113, esošās ēkas kritisko stāvokli un Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) atzinumu, pastāv iespēja, ka no nākamā gada 1.marta var tikt aizliegta prokuratūras ēkas ekspluatācija. Līdz ar to funkcijas varētu pārtraukt pildīt septiņas prokuratūras, jo lieku telpu prokuratūrai nav, paziņoja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

VNĪ skaidroja, ka ēka Dzirnavu ielā 113 daudzus gadus bija nodota prokuratūrai uz apsaimniekošanas-lietošanas līguma pamata ar pienākumu prokuratūrai uzturēt to labā stāvoklī un novērst jebkādas bīstamības, kas var rasties ēkai.

Šajā laika periodā VNĪ pastāvīgi veica ēkas tehniskā stāvokļa apsekošanu un sniedza prokuratūrai informāciju par nepieciešamajiem uzlabošanas darbiem. 2014.gadā un 2015.gadā ar prokuratūras finansējumu VNĪ ir veicis vairākas preventīvas darbības ēkas tehniskā stāvokļa uzturēšanai, piemēram, nesošo konstrukciju pastiprināšanas darbus, plaisu, atsevišķu logu nomaiņu, ārējo lietus ūdens kanalizācijas tīklu avārijas remontu u.c. Kopš 2015.gada starp VNĪ un prokuratūru ir noslēgts nomas līgums, kura ietvaros tiek veidoti uzkrājumi, no kuriem plānots finansēt BVKB atzinumā noteiktos darbus kāpņu telpā, jumta piebūves apšuvumos un veikt ieejas mezgla sakārtošanu.

BVKB šā gada 28.jūnijā iesniedza VNĪ atzinumu par ēkas tehnisko stāvokli. Lai sniegtu viedokli un argumentus par atzinumā konstatētajiem apstākļiem, VNĪ atkārtoti veica ēkas tehnisko apsekošanu un informēja BVKB, ka konstatētie ēkas plaisājumi veidojušies ilgākā laika posmā un to cēloņi ir dažādi, bet lielākoties no ēkas ekspluatācijas neatkarīgiem faktoriem. Uz apsekošanas brīdi plaisājums neuzrāda būtiska progresa pazīmes un vispārējais plaisājums nav bīstams konstrukcijām.

Tā kā VNĪ un BVKB ekspertu viedokļi atšķiras, tika organizēta ekspertu apspriede un rezultātā tika panākta vienošanās par diviem uzdevumiem. Pirmkārt, līdz 2017.gada 1.martam VNĪ veiks neatkarīgu padziļinātu ekspertīzi un rezultātus iesniegs BVKB gala atzinuma sniegšanai. Otrkārt, līdz šā gada 29.novembrim VNĪ novērsīs ēkā atsevišķu telpu defektus, kas saistīti ar galveno kāpņu telpu starp kāpņu laukumu un logu konstrukciju neesošo norobežojumu, kā arī novērsīs ēkas jumta piebūves alumīnija apšuvuma un ieejas mezgla betona seguma defektus.

Saņemot BVKB gala atzinumu, tiks izvērtēts, vai ir nepieciešama prokuratūras pārvietošana uz pagaidu telpām līdz objektu Aspazijas ielā 7, Rīgā, un Kalnciema ielā 14, Rīgā, nodošanai ekspluatācijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti