«Nekustamie īpašumi» iesniedz ministrijai Okupācijas muzeja būvprojektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pirmdien, 27. novembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) iesnieguši Latvijas Okupācijas muzeja (LOM) pārbūves projekta "Nākotnes nams" būvprojektu, informē VNĪ.

Būvprojekts "Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla komplekss Latviešu strēlnieku laukumā, Rīgā," iesniegts atzīmes saņemšanai būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi.

Vienlaikus ar būvprojekta iesniegšanu VARAM gala saskaņošanai VNĪ izsludinās būvdarbu iepirkuma 2. kārtu.

VNĪ atgādina, ka būvdarbu iepirkuma 1. kārtā kvalificējās 14 pretendenti, kuri 2. kārtā tiks uzaicināti iesniegt finanšu piedāvājumus būvdarbu veikšanai. Ja projekta tālākajos posmos neradīsies papildu šķēršļi un būvdarbu iepirkuma 2. kārta noritēs raiti, tad 2018. gada 2. ceturksnī plānots slēgt līgumu par būvdarbiem. "Nākotnes nama" pamatakmeni plānots ielikt 2018.gadā.

Jau ziņots, ka VARAM novembra sākumā pārmeta VNĪ kavēšanos attiecībā uz Okupācijas muzeja būvprojektu. Paziņojumā medijiem VARAM pauda, ka VNĪ bija solījusi līdz 25. oktobrim iesniegt ministrijā muzeja būvprojektu. Taču tas nebija izdarīts vēl 1.novembrī.

VNĪ iepriekš kavēšanos ar būvprojektu skaidroja ar VARAM prasību no jauna saskaņot būvprojektu ar komunikāciju turētājiem un Kultūras ministrijas rosinātām izmaiņām būvprojektā saistībā ar muzeja vestibilu. Latvijas Radio oktobra beigās ziņoja, ka “Nākotnes nams” durvis vērs vaļā ne agrāk kā 2020. gadā

VNĪ norāda, ka projektā paredzēta LOM ēkas rekonstrukcija un piebūves “Nākotnes nams” izbūve, pamatā saglabājot arhitekta Gunāra Birkerta ideju - 2001. gadā G. Birkerta dāvinātās Okupācijas muzeja pārbūves skices.

Projektam 2016. gada 8. septembrī piešķirts nacionālo interešu objekta statuss. Projektā paredzēta LOM ēkas rekonstrukcija un piebūves “Nākotnes nams” izbūve. Tā kā projekta laikā notikušas būtiskas izmaiņas, precizēts projekta īstenošanas termiņš būs zināms pēc līguma par būvdarbu veikšanu noslēgšanas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti