Pusdiena

LR korespondente Madara Fridrihsone par maksātnespējas administratoriem

Pusdiena

Pusdiena 14.12.2017

LM pagaidām neatklāj VSAC filiālē "Baldonē" konstatēto bērnu tiesību pārkāpumu veidu

Neizpauž Baldones aprūpes centrā konstatēto bērnu tiesību pārkāpumu veidu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Labklājības ministrija pagaidām neatklāj, kāda veida bērnu tiesību pārkāpumi konstatēti valsts sociālās aprūpes centra „Rīga” filiālē „Baldone”.

Ministrijā norāda, ka centra vadītāja Inese Paudere, pret kuru ierosināta disciplinārlieta arī par Kapseļu ielas bērnunamā atklātajiem pārkāpumiem, šobrīd ir slima. Tādēļ nav iespējams iegūt viņas skaidrojumu.

Savukārt filiāles „Baldone” vadītāja Elvīra Kisele, kura šobrīd centrā pilda Pauderes pienākumus un pret kuru arī rosināta disciplinārlieta, stāstīja, ka pārkāpumi šobrīd tiekot novērsti.  

Bērnu tiesību pārkāpumus filiālē „Baldone” konstatēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija kopā ar biedrības "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi" speciālistiem. Rezultātā ierosināta vēl viena disciplinārlieta pret centra vadītāju Inesi Pauderi. Pirmo disciplinārlietu pret Pauderi ierosināja par pārkāpumiem Kapseļu ielas bērnunamā. Par tiem Paudere saņēmusi arī rājienu. Kādi tieši pārkāpumi bijuši Baldonē, šobrīd Labklājības ministrija neatklāj.

Ministrijas pārstāvis Egils Zariņš norādīja, ka izmeklēšana šobrīd vēl turpinās.

“Izmeklēšana un lietas apstākļu noskaidrošana ir pašlaik procesā, jo Pauderes kundze slimo. Līdz ar to nevar ar viņu aprunāties un viņas paskaidrojumus saņemt par vienu vai otru lietu. Tāpēc neko vairāk par šo Baldones gadījumu vai par ''Baldones lietas'' rezultātiem pastāstīt nav iespējams,” sacīja Zariņš.

Par pārkāpumiem Baldones filiālē disciplinārlieta ierosināta arī pret filiāles vadītāju Elvīru Kiseli.

Viņa šobrīd Pauderes vietā pilda vadītājas pienākumus arī pašā Valsts sociālās aprūpes centrā „Rīga”. Zariņš no Labklājības ministrijas gan uzsver, ka Kisele par filiāles „Baldone” vadītāju iecelta nesen. Iepriekš Kisele labi vadījusi filiāli „Teika”, un tāpēc ministrija viņai uzticas.

“Lieta ir tāda, ka viņa uz Baldoni bija pārcelta no filiāles „Teika” pirms neilga laika. Līdz ar to Baldones lietas pamatā, tāda vismaz ir šobrīd informācija, ir gadījumi, kad tur vēl nebija Kiseles kundzes. Par to ir pašlaik runa. Tāpēc viņai kaut ko šobrīd pārmest būtu grūti,” sacīja Zariņš.

“Disciplinārlieta ir ierosināta tāpēc, ka tāda ir procedūra un tāda ir kārtība. Respektīvi, viņai nav nekādu iemeslu liegt pildīt pienākumus, kurus viņa šobrīd pilda,” skaidroja ministrijas pārstāvis.

Elvīra Kisele tikmēr Latvijas Radio stāstīja, ka par Valsts sociālās aprūpes centra filiāles Baldonē vadītāju viņa sāka strādāt no šā gada janvāra. Nekādi pārkāpumi viņai neesot bijuši redzami. Vienlaikus Kisele pauda, ka atklātās problēmas šobrīd tiekot novērstas.

“Tagad ir palikušas darbinieku apmācības, kas būs nodrošinātas laika gaitā. Tur arī pārkāpumi bija dažas lietas, kas ir ļoti svarīgas – nodrošināt darbinieku apmācību, un, lai darbinieki mācētu apzināt situāciju, arī ir vajadzīgs laiks. Nav tā, ka var ienākt un saprast, kas notiek,” sacīja Kisele.

Šonedēļ par vardarbību un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem amatu jau zaudēja Valsts sociālās aprūpes centra filiāles „Rīga” vadītāja Marija Ziņina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti