Sadaļas Sadaļas

Negaisu dēļ ceturtdienas rītā elektroapgāde tika traucēta 4000 klientu

Ceturtdien, 3. septembrī, no rīta negaisu dēļ ir reģistrēti vairāki elektrotīklu bojājumi, kuri radījuši elektroapgādes traucējumus klientiem valsts centrālajā daļā un austrumos. Ap plkst. 8.30 elektroapgāde tika traucēta aptuveni 4000 klientu Neretas, Viesītes, Krimuldas, Jaunjelgavas, Vecumnieku, Jēkabpils, Gulbenes u.c. novados, paziņojumā medijiem informēja AS “Sadales tīkls”.

Līdz pulksten 9.00 elektroapgāde lielākajai daļai klientu tika atjaunota un elektroapgādes traucējumi bija aptuveni 1000 klientu.

Lielākie elektroapgādes traucējumi ir klientiem Krimuldas, Jēkabpils, Gulbenes novadā.

Pēc “Sadales tīkla” rīcībā esošās informācijas elektroapgādes traucējumus izraisīja gan tehnoloģiski traucējumi 110kV (kilovoltu) elektrotīklā, kā arī ir reģistrēti vairāki negaisa izraisīti bojājumi vidējā sprieguma elektrotīklā.

Gan AS “Augstsprieguma tīkls”, gan  AS “Sadales tīkls” brigādes nekavējoties ir uzsākušas bojājuma lokalizēšanu, lai visiem klientiem atjaunotu elektroenerģijas piegādi pēc iespējas ātrāk.

“Augstsprieguma tīkls” informēja, ka elektroenerģijas piegādes pārtraukumu Sēlijā – Viesītes un Neretas apkārtnē izraisīja negadījums Lietuvā – plkst. 7.52 ceļamkrāns pārrāva vidējā sprieguma elektrolīniju, negadījumā pārrautie vadi skāra un atslēdza arī 110 kV līniju, kas tobrīd nodrošināja elektroenerģijas piegādi no Lietuvas uz apakšstacijām Viesītē un Neretā. Vēlāk defekti tika novērsti.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm ceturtdien Latvijas austrumu rajonos un centrālajos rajonos gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām līdz 15 metriem sekundē un stiprām lietusgāzēm, tādēļ uzņēmums strādā pastiprinātā režīmā, lai nepieciešamības gadījumā novērstu negaisa izraisītos elektrotīkla bojājumus.

Pērkona negaiss ar stiprajām lietusgāzēm iepriekš nav paredzams un vietām var izraisīt elektrotīkla bojājumus, jo negaisa izlādes laikā var tikt bojāti gaisvadu elektrolīniju balsti, kā arī elektrolīnijas vados var iegāzties kāds vēja nolauzts koks vai ieķerties zari.

Tādēļ iedzīvotājus aicina būt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā un rūpēties par savu drošību. Par bīstamām situācijām elektrotīkla tuvumā aicina ziņot, zvanot uz bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404 vai 112.

Negaisa laikā ikvienam ir jāatceras drošības noteikumi, arī lietojot individuālās elektroierīces. Ja ēka nav aprīkota ar zibens pārsprieguma aizsardzību, elektroierīces nedrīkst darbināt un tās jāatslēdz no elektriskā tīkla.

Neatslēgtas elektroierīces negaisa laikā var tikt bojātas, radot papildu drošības risku un materiālus zaudējumus. Piemēram, lai pasargātu televizoru, nepietiekami to izslēgt ar pulti, bet no strāvas avota jāatvieno arī televizora vads. Šādi būtu jārīkojas ar visām sadzīves elektroiekārtām, jo zibens izlādes vieta un ceļš nav prognozējams.

Ja pēkšņi pazūd elektrība, aicina nenoslogot bojājumu pieteikšanas tālruni, bet sākotnēji aplūkot mājas lapu sadalestikls.lv, kur ir pieejama Digitālā karte ar informāciju par reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ierakstot īpašuma adresi, klienti var redzēt informāciju par elektrības apgādes pārtraukumu.

Tas nozīmē, ka “Sadales tīkls” pie tā novēršanas jau strādā un tas vairs nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt