Panorāma

Vidiņu tomēr izslēgs no "Vienotības"

Panorāma

Ukrainā viss rit kā līdz šim

"Ēno" ASV karavīrus

Negaidīti daudz skolēnu «ēno» karavīrus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Iespējams, arī notikumi ārvalstīs rosinājuši jauniešu interesi par bruņotajiem spēkiem. Negaidīti daudz skolēnu šogad vēlējās “ēnot” karavīrus.

Latvijā izvietoto ASV karavīru "ēnas" šodien varēja pavizināties bruņumašīnā, tumšā telpā izmēģināt nakts redzamības brilles, spridzināt kokus un beigās – ieturēt īstu karavīru maltīti.

Pa bariņam "ēnu" ir gan Latvijas, gan Amerikas Savienoto Valstu armijas karavīriem. Interesentu tik daudz, ka uz mācību punktu ved pa grupām.

„Mēs bijām mežā, mums rādīja, kā liek klāt plastiskās sprāgstvielas, un tad viņi spridzināja. Mēģināja, lai koki sakrīt, lai tanki nevarētu izbraukt cauri,” stāsta Zaķumuižas pamatskolas skolnieks Mārtiņš.

Viņu papildina Ķeguma komercnovirziena vidusskolas skolniece Ieva Ozolniece. „Es esmu savas valsts patriote, un es uzskatu, ka vajag tomēr kādu, kurš nāk un aizstāv savu valsti, nevis tikai runā tukšus vārdus, kas te ir jāmaina, un neko nedara. Es jau pēc 9.klases nolēmu, ka es iestāšos armijā. Un tā kā vienīgā vakance bija tieši ASV leitnanta "ēna", tad es arī pieteicos,” saka Ozolniece.

Ieva kopā ar citām "ēnām" ir nākamajā grupā, kas dodas iepazīt karavīru mācību ikdienu.

Ja kādam šķita, ka ēnot karavīru būs pastaiga parkā, viņš maldījās. Lai piedalītos ASV spēku inženieru mācībās, jāvelk mugurā 20 kilogramu smagas aizsargvestes. „Es gribēju zināt, kāda ir disciplīna starp kareivjiem un ko viņi vispār dara, jo plānoju nākotnē varbūt doties uz Aizsardzības akadēmiju,” stāsta Olaines vidusskolas skolnieks Raitis Ivanovs.

Gatavojot spridzekli, disciplīna un precizitāte tiešām vajadzīga. „Ēnām” ļauts tuvplānā vērot visu procesu.

ASV kapteinis Čārlijs Šins armijā nonācis, sekojot sava tēva pēdās, un priecājas, ka arī Latvijā šī tradīcija nav sveša. „Visi ir izrādījuši patiesu interesi, vēlējušies būt šeit un ēnot amerikāņu karavīrus. Daudziem vecāki vai citi radinieki dien Latvijas armijā. Viņi grib pavērot mūs, paskatīties, kā mēs trenējamies un salīdzināt ar Latvijas armiju. Skolēniem bija daudz interesantu jautājumu, un man prieks, ka varējām viņus uzņemt,” norāda Šins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti