Pusdiena

Pusdiena 31.08.2018

Pusdiena

ES gatavojas atteikties no pulksteņa grozīšanas divreiz gadā

Samazinās uz dzelzceļa sliedēm bojāgājušo skaits, nelaimes gadījumu iemesli nemainīgi

Negadījumos uz dzelzceļa šogad deviņi bojāgājušie

Šogad negadījumos uz dzelzceļa gājuši bojā deviņi cilvēki. Statistika rāda, ka nelaimes gadījumi, kuros iesaistīts vilciens un cietuši cilvēki, pēdējos gados samazinās. Tomēr iemesli, kuru dēļ cilvēki iet bojā dzelzceļa negadījumos, ir nemainīgi – jau vairākus gadus tā ir austiņu lietošana, šķērsojot sliedes, kā arī cilvēku neuzmanība un pārgalvība.

Šogad pirmajos astoņos mēnešos uz dzelzceļa notikuši 14 negadījumi – piecos no tiem cilvēki guva traumas, bet pārējos gāja bojā. "Latvijas dzelzceļa" (LDz) statistika gan rāda, ka situācija ir labāka nekā pērn, kad 30 negadījumos bojā gāja 23 cilvēki. Situācija kopumā uzlabojas – pirms astoņiem gadiem uz sliedēm izdzisa vairāk nekā 30 cilvēku dzīvības.

LDz pārstāvis Māris Ozols gan norāda – šogad priekšā vēl ir tumšie rudens un ziemas mēneši. "Gads vēl diemžēl nav beidzies un, iestājoties tumšam laikam, tā tendence ir tāda, ka cilvēki varbūt reizēm kļūst neuzmanīgāki. Mums būs arī tāpēc vēl viena kampaņa, ka, iestājoties tumšam laikam, būt piesardzīgiem, atcerēties to, ka lietus laikā, sniega laikā, dzirdēt dzelzceļu ir daudz grūtāk."

Nāvi uz dzelzceļa sliedēm izraisa gan autoavārijās, gan cilvēki paši izskrien uz sliedēm, kad strauji tuvojas vilciens. Ir arī negadījumi, kad cilvēki ir aizmiguši uz sliedēm, norāda Ozols.

Lai gan LDz aktīvi strādā, lai pievērstu uzmanību, ka jābūt uzmanīgiem dzelzceļa tuvumā, joprojām visas sabiedrības grupas šī ziņa nespēj sasniegt.

"Mēs vēršamies pie tiem, kuri ir gatavi mūs uzklausīt. Protams, diemžēl, ir jāsecina, ka reizēm tās ir arī pašnāvības, reizēm cilvēks ir bijis alkohola reibumā, rīkojies neadekvāti. Nu, tur mēs pagaidām neesam atraduši veidu, kā to novērst," atzīst Ozols.

Tāpat arī jau vairākus gadus nemainīgs iemesls, kura dēļ cilvēki mirst dzelzceļa negadījumos, ir austiņu lietošana un skaļas mūzikas klausīšanās.

"Kā reiz bija dažas nedēļas atpakaļ tieši negadījums, ka cilvēks austiņās šķērsoja sliedes, nepamanīja vilcienu un gāja bojā. Vilciens nav automašīna, tu nevari iemācīt mašīnistu apbraukt tevi, ja atrodies uz sliedēm. Bremzēšanas ceļš ir ļoti garš, tas var pārsniegt kilometru," stāsta Ozols.

Iedzīvotāji, kurus Latvijas Radio satika Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā, arī atzīst, ka mēdz sliedes šķērsot neatļautās vietās un arī tās šķērsojot klausoties mūziku. Viņi gan ir pārliecināti, ka to dara ļoti uzmanīgi.

LDz atgādina, ka, šķērsojot sliedes, ir uzmanīgi jāpārbauda, vai tuvojas vilciens. Nedrīkst sliedes šķērsot, austiņās klausoties mūziku. Tāpat īpaši uzmanīgiem jābūt ziemā, kad vilciens ir klusāks un tumšajā laikā, jo tad var arī nenovērtēt, cik tuvu vilciens ir patiesībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti