Panorāma

Slimnīca sola uzlabot skābekļa uzglabāšanu

Panorāma

Pacientus uzņem citas slimnīcas

Jaunākās ziņas no Stradiņa slimnīcas

Nedz apstiprina, nedz noliedz slāpekļa un ogļskābās gāzes esamību Stradiņa slimnīcā

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests piektdienas vakarā nedz noliedza, nedz apstiprināja slāpekļa balonu un ogļskābās gāzes balonu esamību Stradiņa slimnīcā piektdienas rītā notikušo sprādzienu laikā.

Tā intervijā LTV „Panorāma” piektdienas vakarā sacīja dienesta pārstāve Inga Vetere. „Šo apstākli nevar nedz apstiprināt, nedz noliegt,” noteica Vetere.

Iepriekš LTV vēstīja, ka tās rīcībā esoša informācija liecina par skābekļa un slāpekļa, gan ogļskābās gāzes un oglekļa dioksīda klātbūtni nelaimes brīdī.

Vaicāta, kas bijis vispirms - uguns vai sprādzieni, Vetere vien norādīja, ka ugunsdzēsēju ierašanās brīdī bija gan uguns, gan sprādzieni.

Savukārt Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors, ķīmiķis Ivars Kalviņš uzsvēra, ka skābeklis ugunsgrēka brīdī ir bīstams, jo var veicināt degšanu. „Šajā konkrētajā gadījumā slāpeklis, ogļskābā gāze un skābeklis savā starpā nereaģē un līdz ar to, vai tie stāv atsevišķi vai kopā, nav nekādas nozīmes. Problēma ir citā apstāklī – skābeklis ugunsgrēka gadījumā ir bīstams, jo veicina degšanu. Ogļskābā gāze un slāpeklis savukārt veicina ugunsgrēka dzēšanu. Jebkura saspiestā gāze var būt bīstama, jo var eksplodēt,” norāda Kalviņš.

Savukārt Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis Guntis Bahs akcentēja, ka skābekļa baloni slimnīcas ēkā ir atradušies gadiem ilgi, taču šī ir bijusi pirmā reize, kad ar tiem noticis kāds incidents. Bahs apliecināja, ka sprādzienu brīdī pacientu vidū nav bijis cietušo un nevienam nav pasliktinājies veselības stāvoklis. Arī tie pacienti, kas attiecīgajā brīdī operēti, nav cietuši.

Viņš arī piebilda, ka eksploziju laikā darbs lielākajā daļā pārējo Stradiņa slimnīcas ēku nav apstājies. Paredzams, ka jau drīzumā cietušajā vietā notiks remonta darbi.

Ziņots, ka piektdienas rītā ap plkst. 9.30 no rīta ugunsdzēsēji saņēma ziņu, ka slimnīcā ir izcēlies ugunsgrēks. To bija izraisījuši 23 uzsprāguši skābekļa baloni. Uzņēmums „AGA” jau norādījis, ka vismaz daļa no tiem atradušies tur, kur tiem nevajadzēja būt. Ugunsgrēka dzēšana prasīja stundu. Sprādzienā cieta divi slimnīcas tehniskie darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti