Nedrošais ledus tomēr vilina cilvēkus; sestdien Rīgā izcelts viens noslīkušais

Lai gan ledus daudzviet uz ūdenstilpnēm pašlaik ir nedrošs, tomēr vairāki cilvēki, tostarp bērni kāpj uz tā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) nedēļas nogalē nācies Rīgā izcelt noslīkušu cilvēku.

Glābēji sestdien, 19.janvārī, no Rīgas kanāla izcēluši noslīkušu cilvēku. Glābēji saņēma izsaukumu, jo garāmgājēji pamanīja noslīkušā cilvēka atspulgu zem ledus.

Tāpat aizvadītajā diennaktī glābēji saņēmuši vairākus izsaukumos, kas bija saistīti ar nepieciešamību pierunāt cilvēkus iet nost no ledus. Savukārt pirms trijiem naktī glābēji steidzās palīdzēt kādam cilvēkam, kurš bija devies naksnīgā peldē Daugavā, taču dienestam nācās šo cilvēku glābt.

VUGD pārstāve Agrita VītolaEdgars Kupčs

  “Piemēram, vakara pēcpusdienā īpaši vilinošs bija tieši Daugavas ledus. Vairāki cilvēki, tajā skaitā bērni mēģinājuši šķērsot Daugavu vai vienkārši staigājuši pa ledu. Par laimi šie gadījumi beigušies ar to, ka nav bijis nepieciešams cilvēkus glābt. Bet pēc tam veikti audzinošie pasākumi, lai pastāstītu par ledus bīstamību,” pastāstīja VUGD pārstāve Agrita Vītola.

  Viņa uzsvēra, ka ledus uz ūdenstilpnēm pašlaik ir nedrošs un uzsnigusī sniega kārta rada maldīgu priekšstatu par ledus drošumu. “Atgādinām, ka ledus kārta pašlaik ir ļoti nedroša, un aicinām cilvēkus nedoties un nepārbaudīt ledus uz ūdenstilpnēm,” sacīja Vītola.

  Brīdinājums attiecas gan uz slidotājiem, gan uz gājējiem, kuri mēģina saīsināt maršrutu, šķērsojot ūdenstilpnes pa ledu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti