Dienas ziņas

«Dogo» ražotāji iesūdz tiesā veterinārārstus

Dienas ziņas

Gulbenieši nespēj cīnīties ar plūdiem

Mācību gads pedagogiem sāksies ar neziņu

Nedēļu pirms mācību gada sākuma lauku skolās neziņa par skolotāju algām

Lai arī jau 1.septembrī spēkā stāsies jaunais pedagogu atalgojuma modelis, kam vajadzētu mazināt nevienlīdzību starp skolotājiem, Zemgales un Sēlijas skolu direktoriem jautājumu gan ir vairāk nekā atbilžu, jo nav zināms valsts mērķdotāciju apjoms, uz kura pamata tiek veidota tarifikācija.

 

Jaunais atalgojuma modelis paredz, ka viena pedagoģiskā likme turpmāk būs 30 kontaktstundas, par kurām tiks maksāti 680 eiro. "Jautājums, vai pietiks attiecīgo mērķdotāciju, un, ja mērķdotāciju nepietiks, cik daudz pašvaldība varēs maksāt?" norāda Jēkabpils novada izglītības un kultūras pārvaldes vadītāja Elga Ūbele.

Šādi un citi jautājumi palika neatbildēti teju katram no 250 Zemgales reģiona un Ogres apkaimes mācību iestāžu vadītājiem, kuri ieradušies uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizēto reģionālo semināru Aizkrauklē.

Apsveicinoties ar pedagogiem, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") gan nosmej, ka arī ministrijā 1.septembris tiekot gaidīts kā pa miglu, bet tā esot šī darba specifika. "Tūlīt aiziet nākamā gada budžeta projekts uz Saeimu, un tas aiziet ar indikatīviem skaitļiem, un starp abiem lasījumiem Saeimā mums būs ļoti ātri un precīzi jāpārrēķina visas tabulas," viņš norāda.

Ministrs gan sola, ka tāds pats atalgojums par likmi kā visiem pedagogiem paredzēts arī interešu izglītībai

Rēķinot pēc 2015. gada datiem, valsts mērķdotācijas par 15% palielināsies 41% pašvaldību, bet samazināsies 12% pašvaldību. Pozitīvais jaunajā modelī esot tā saucamā direktora fonda ieviešana. "Mēs esam tā skola, kur skolas padome labi strādā, pedagoģiskais kolektīvs ir kompetents, un mēs saprotam, ka lemšana tagad ir mūsu rokās," norāda Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva.

Pēc pilnīgas izglītības reformas ieviešanas, kas paredz arī skolu tīkla optimizāciju,  mērķdotācijās  izglītībai tiks novirzīti 56 miljoni eiro līdzšinējo 27 miljonu eiro vietā.

Jau ziņots, ka valdība 5.jūlijā apstiprināja skolotāju atalgojuma reformas ieviešanu un algas palielināšanu pakāpeniski no šī gada 1.septembra. Reformas rezultātā minimālo atalgojumu par vienu pedagoģisko likmi palielinās no pašreizējiem 420 eiro līdz 680 eiro, taču vienlaikus tiek pārskatītas skolēnu un pedagogu skaitliskās proporcijas un pedagogu darba slodzes.

Savukārt attiecībā uz bērnudārzu pedagogiem, kas strādā ar bērniem līdz 5 gadu vecumam un kuriem algas maksā pašvaldības, algas tik strauji necels. Pašvaldībām būs obligāti jāpalielina algas no pašreizējiem 420 eiro par 30 stundu slodzi līdz 560 eiro par 40 stundu slodzi, kas būtībā nozīmē, ka alga nepieaugs. Pašvaldības gan varēs brīvprātīgi izlemt par lielākām algām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti