Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Ādažnieki par savu novadu ir sajūsmā

Panorāma

Panorāma

Pieraksts uz vakcināciju nedēļas nogalē jau pilns

Nedēļas nogales prioritāro grupu potēšanai pret Covid-19 aizņemtas visas vietas

Iedzīvotājiem piesakoties šajā nedēļas nogalē paredzētajai prioritāro grupu potēšanai pret Covid-19 sešos liela mēroga vakcinācijas centros, aizņemtas visas vietas, liecina Veselības ministrijas un Vakcinācijas projekta biroja informācija.

Piektdienas pēcpusdienā kļuva zināms, ka lielajos vakcinācijas centros Rīgā, Jūrmalā, Ventspilī, Cēsīs un Daugavpilī brīvu vietu, lai pieteiktos vakcinācijai, vairs nav. 

Pieteikties vakcinācijai tiek aicināti:

  • Seniori 60+;
  • iedzīvotāji ar hroniskām slimībām;
  • personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem/bērniem ar imūnsupresiju;
  • smagi slimu personu aprūpētāji;
  • izglītības iestāžu darbinieki;
  • operatīvo dienestu darbinieki/valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā "ViVaT".

Par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni "manavakcina.lv", kurā sistēma apkopojusi datus no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem. Ja prioritārā grupa ir atvērta, tad papildu dokumenti vai apliecinājumi nav nepieciešami. Persona var reģistrēties vakcīnas saņemšanai sev ērtā liela mēroga vakcinācijas centrā, kas pieejams darbam nedēļas nogalē. 

Vietnē "manavakcina.lv" iedzīvotājiem iespēja vakcinēties šajos liela mēroga centros šajā nedēļas nogalē:

Avots: Veselības ministrija

Lai piereģistrētos vakcinācijai liela mēroga centrā:

  1. Jāatver vietne "manavakcina.lv" (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts);
  2. Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas kalendārs no tiem liela mēroga centriem, kas darbosies šajā nedēļas nogalē, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu.
  3. Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts);
  4. Jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Iedzīvotāji tiek aicināti nākt uz liela mēroga vakcinācijas centriem tikai tajā gadījumā, ja ir saņemts apstiprinājums no vietnes "manavakcina.lv" par vakcināciju, kā arī nākt uz vakcinācijas centriem ne ātrāk kā 15 minūtes pirms sava apstiprinātā vakcinācijas laika.

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt