Nedaudz pieaugušas atraitņu pensijas

Lai arī kovida pandēmijas laikā nedaudz saruka senioru slēgto laulību skaits, šogad atraitņa pensiju saņēmēju skaits ir stabilizējies. Ik mēnesi šādu pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) izmaksā nepilniem septiņiem tūkstošiem senioru.

Tā saucamo atraitņu pensiju izmaksā kopš 2019. gada vesela gada garumā kopš laulāta seniora miršanas dienas. Vidējā summa, kas izmaksāta mēnesī vienam senioram, šogad bijusi ar augšupejošu tendenci, sasniedzot nepilnus 216 eiro mēnesī, liecina VSAA apkopotie dati. Tam ir vairāki iemesli.

"Mirušā pensijas apmērs arī ir bijis lielāks nekā iepriekš. Šeit ir gan indeksācija nākusi klāt, gan arī šie pensionāri jau ir nopelnījuši lielāku pensiju apmēru. Šo tiesību normu cilvēki jau ir sapratuši, kopš tā tika pieņemta, un tie, kas gribēja noslēgt laulību, tie arī ir noslēguši, un tādā veidā arī viņiem ir skaidra šī pakalpojuma saņemšana. Pensionāram ir jābūt, abiem diviem pensionāra statusā uz mirušā miršanas dienu," skaidro VSAA Pensiju metodiskās vadības daļas vadītāja Egita Garā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti